Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénzügyi teljesítést lehet-e...

Jjandras kérdése:

Pénzügyi teljesítést lehet-e (szabályos-e) pl. 2 részletben ütemezetten kérni/kapni (egyetlen számla alapján) ?

Figyelt kérdés
Egyetlen számla van (nincs részszámla, sem folyamatos teljesítés és nem is akarok ilyet). Átalányadózóként nem mindegy hogy pl. 800e Ft-ot egyben utalnak, vagy 400e-t az egyik hónapban, 400e-t pedig a következőben. Ugye nincs olyan szabály hogy ha a megrendelőm ( mert pl. nincs elég pénze) nem tudja fizetni csak az összeg felét az egyik hónapban, a másik felét a következőben, akkor a bevétel megszerzésének időpontja az, amikor a teljes összeg befolyt ?

#átalányadózás #havi bevallás
2022. aug. 31. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
De, mindegy.
2022. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Az egyéni vállalkozó akkor szerezte meg a bevételt, ha kifizették neki, de egy cég (normál cég) akkor szerzi meg a bevételt, amikor teljesít és kiállította a számlát.
2022. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/2 Mi a mindegy ? ( adózásilag biztos hogy nem mindegy tb és szochó szempontjából)


2/2 Ez biztosan jó válasz valamilyen kérdésre, de nem ezt kérdeztem. (Egyéni vállalkozóként tudom hogy a pénzforgalom számít.)


A kérdés továbbra is az hogy muszáj-e a 800e Ft-ot egyetlen havi bevallásba tenni, vagy szétszedhetem 2 hónapra (400e - 400e), ha el tudom érni hogy az utalás ne egyszerre egyösszegben, hanem 2 egymást követő hónapban megfelezve jöjjön "pénzforgalmilag". Adózás szempontjából nem mindegy.

2022. szept. 1. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem mit nem értesz, te mondtad, hogy a pénzforgalom számít. Könyvelőd sincs? Ha megkapod a pénzt fizeted az adót. Ennek nincs köze a számlához.
2022. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdezek mert nincs könyvelőm. Lehet szörnyűlködni.

Én tényleg minden válasznak örülök, de ha nem érted a kérdést nem kell mindenáron válaszolni. A kérdés az hogy szabályos-e a 2 részletbe szétbontva történő utalás (és az ennek megfelelő havi bevallások). Ennél egyszerűbben nem tudom feltenni a kérdést.

2022. szept. 1. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szabályos. A lényeg, hogy az adó be legyen fizetve.
2022. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!