Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb járulék köteles a Gyakorlat...

Tb járulék köteles a Gyakorlati fizetés?

Figyelt kérdés

Egyetemi gyakorlatról van szó, ami 12hetes volt, teljes munkaidőben. A jogszabályok szerinti fizetés kaptam volna ami 130.000ft. Mivel 25ev alatti vagyok ezért Szja-m nincs na de tb járulék?

Nekem levonták, más szaktársam nak nem. Én is úgy ertelmeztem a jogszabályokat hogy nem kell de a munkahely arra jutott (hosszas gondolkozásutan..) hogy kell.



2022. szept. 9. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha diákszövetkezeten keresztül foglalkoztat, akkor nem kell levonni semmit, a bruttót kapod meg.
2022. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hallgatói munkaszerződés volt?


Ha igen, és képzési programhoz kapcsolódó, akkor nincs szja a korod miatt (és minimálbér mértékéig 25 év felett sem); nem válasz biztosítottá, nincs tb-járulék.


Ha nem kapcsolódó, akkor van szja (25 éves kor alatt mentes), és van tb-járulék is.

2022. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen volt hallgatói munkaszerződésem. Tehát akkor jól értettem én is, nem vagyok biztosított. Akkor nem fogom annyiban hagyni a levonása, köszönöm.
2022. szept. 9. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy volt, még nem jelent semmit. Az a döntő, hogy a munka, amit elláttál, képzési programhoz kapcsolódik vagy nem.
2022. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gazdálkodás szakon vagyok, elvárták, hogy olyan munka legyen ami kapcsolódik hozzá és olyan is volt. Igazából mikor felvettek még mondták is hogy ez nettó hiszen ebből az összegből már nem jön le semmi..

Azóta felhívtam a a NAV-ot akik annyit mondtak, hogyha volt hallgatói szerződés akkor nem vagyok biztosított, tehát megerősítették amit gondoltam.

Mondjuk azóta a munkahelyrol is megtudtam hogy ezt ők nem kérdezték meg sehol hivatalosan csak megbeszélték egymás között hogy levonják tőlem mert szerintük kell.. (ha én fel tudom hívni a NAV-ot ha nem tudok valamit mint egy hétköznapi ember akkor akinek ez a munkaja miért nem?!🙃).

2022. szept. 19. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!