Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Joga van ehhez az eladónak?...

Joga van ehhez az eladónak? Pénznem átváltása kártyás fizetésnél?

Figyelt kérdés
Az egyik határátkelőn viszonylati útdíjat vettem, ami volt kb 32e ft. Mondtam hogy kártyával fizetnék. nem figyeltem, és 132 eur lett. ezután vettem észre hogy kivan írva, 1 eur 265 ft. Miért nem ft ba írja be a terminálba? Ehhez joguk van? 400 ft volt már az euró.
2022. szept. 15. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol történt ez?
2022. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, melyik oldalán voltál a határnak.

A másik meg, hogy a legtöbb esetben Euróban megy a fizetés meg az elszámolás, nem az éppen fizetö kedve szerint, az áttekinthetöség miatt.

2022. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rajka határátkelő.


[link]


vagy ez vagy a mellette lévő épület. A cég nevek alapján nem lehet elérni őket

2022. szept. 16. 10:43
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

De honnan hová mentél? MO-ról kifelé vagy MO-ra befelé?

Egyébként a határokon értelemszerüen euro a fizetési eszköz! Szóval teljesen jogosan jártak el.

2022. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt kifejtenéd? Számít hogy honnan hová mentem? A határon euró a fizetési eszköz? Mégis hány méterig a határtól... ?
2022. szept. 16. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Az EU-n belül euróban számolnak el minden nemzetközi fizetést, ebbe az útdíj is beletartozik. Ha ugyanis sok pénznemben számolnának, nem lehetne rendesen áttekintei. Ezért egységesítve van, mindent euroban számolnak, az egyéb pénznemeket meg az aktuális árfolyamon számítják.

Képzeld el, hányféle nemzetiségü ember jár ilyen helyeken, teljesen irreális lenne 30 különbözö pénznemet kezelni.

2022. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: az egyéb pénznemeket meg az aktuális árfolyamon számítják. Látom lejött a lényeg. 410ft os eurónál 265ft-ért váltották.
2022. szept. 17. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez a viszonylati útdíj Magyarországra vonatkozik? Ha igen, akkor szerintem minimum tisztességtelen gyakorlat. Gondolom nem csak téged szivatnak meg vele. Viszont ha kártyával fizetsz, nem tudom hogy tudja befolyásolni az árfolyamot. Olyankor a bank szokta eldönteni. Hívd rájuk a fogyasztóvédelmet, ha még van.
2022. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon alapvetően forint a fizetőeszköz, az árakat forintban kell megadni, a forintot kötelesek elfogadni tök mindegy hogy mit veszel.


Lehet persze euróban is árat megadni. De ilyenkor fel kell tüntetni hogy az ár X Ft és Y euró.


Ami veled történt az valószínű az amit sok helyen (Meki, MOL, hipermarketek stb) lehet látni. Előre közlik hogy a mai napon az euró árfolyama náluk 350 Ft. Ha neked nincs forintod akkor a meki ezen a szar árfolyamon fogja átváltani neked az euród. 3500 forintos menüért 10 eurót fizetsz holott az igazi árfolyam szerint kb 8,5et kellene. Sajnos ez legális ha ki van írva mi az árfolyam. Valószínű hogy Rajkán is ez volt. Valahol ki volt rakva a bódéban hogy ma 1 euró X Ft. Viszont ha ők úgy fizetettek veled eurót hogy te nem kérted akkor az szálytalan.

Az is trükk hogy beütik a terminálba hogy X euró majd mondják hogy zöld gomb, pin kód, zöld gomb. Sokan nem figyelnek csak automatikusan nyomják. Ilyenkor nem tud mit tenni a vevő ha később észreveszi hogy be lett csapva. A kereskedő mondhatja a vevő nyomta meg a zöld gombot, ő fogadta el az X eurós árat, utólag ne reklámjon, előtte kellett volna.

Alapszabály hogy mindig az adott ország hivatalos fizetőeszközében fizessünk. Még mindig jobban járunk ha bankunk vált (pláne ha a wise vagy a revolut) mint a kereskedő.

2022. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!