Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egészségügyi szolgáltatási...

Az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését le lehet mondani telefonon keresztül a NAV nál?

Figyelt kérdés
Van új munkahelyem. Az ügyfélkapun meg is jelent. Szeretném az eü. szolgáltatási járulék fizetését lemondani. A navos gagyi nyomtatványkitöltővel nem szeretnék kínlódni. Lelehet mondani telefonon, esetleg online egyszerűbben?
2022. szept. 25. 21:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Az onya -n az "Eüszolg. járulékfiz-bejelentés" menüpontban nem találtam olyan opciót, ami erre vonatkozna. "Átvállalás bejelentése" menüpontban írtakat úgy értelmezem, hogy ott a cég tud bejelenteni engem.
2022. szept. 25. 21:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondani, latja a rendszer h érkezik jarulekfizetés a munkahelyedtől.
2022. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha munkaviszonyod lett, akkor automatikusan levégelik idővel a járulékfizetési kötelezettséged. Soha nem kellett emiatt kijelentkezni alóla. Régen sem.

Kapsz majd levelet a NAV-tól, hogy a munkaviszonyod kezdő napjával megszűnt a fizetési kötelezettséged.


""Átvállalás bejelentése" menüpontban írtakat úgy értelmezem, hogy ott a cég tud bejelenteni engem."

Nem. Ott bárki átvállalhatja helyetted a járulék megfizetését.

2022. szept. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tegyük fel szeptember 22.-én áltam munkába. Ez látszik is az ügyfélkapumban. A szeptemberi hónapban még nem fizettem semmit. Ilyenkor a szeptemberből 22 napnyi tartozásom van a nav felé?

Tehát 22 x Napi díjjal tartozom még?

2022. szept. 26. 08:16
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

4: ezt nem előre kell fizetni? Mármint a szlgáltatási díjat... Mindig hó végén fizetted az aktuális havit?


Az EBEV portálon meg tudod nézni, hogy mennyi tartozásod van. Ha 22 nap, akkor annyiszor 8400-at kell befizetni.

2022. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2022. szeptember 22-én munkaviszonyt létesítettél. Tehát szeptember 21. az utolsó dátum, amelyik napra még van fizetési kötelezettséged.


2022. évben 8.400 forint a havi járulék összege. Ha nem teljes hónapra kell megfizetni, hanem tört hónapra, akkor a havi járulék összegét mindig 30 nappal kell osztani függetlenül attól hogy az adott hónap hány napos. Tehát naponta 280 forint a járulék összege 2022. évben, így a szeptember hónapot érintő járulékod összege 21 nap x 280 forint = 5.880,- forint.


Az adott havi járulékot mindig a következő hónap 12-ig kell megfizetni. Tehát a szeptember havit október 12-ig. Az 5.880 forintot is október 12-i esedékességre fogják felkönyvelni az adófolyószámládon.


"Nem kell lemondani, latja a rendszer h érkezik jarulekfizetés a munkahelyedtől."

Nem látja. A munkáltató a dolgozóktól levont járulékokat nem dolgozóra lebontva "fizeti be", hanem "egy összegben" az egészet. Tehát ha 400 dolgozótól levont összesen 16 millió 628 ezer forint járulékot, akkor az a cég adófolyószámláján 16 millió 628 ezer forintként fog egy esedékességre megjelenni a megfelelő adónemen.


A munkáltató NAV-hoz történő bejelentésed által az adóhivatal értesíti erről a NEAK-ot, aki leállítja a továbbiakban a járulék összegének előírását 2022. szeptember 22-től. Erről majd értesít is Téged írásban az adóhatóság.

Általában az értesítéssel egy időben rendezik az adófolyószámládon a kötelezettségeket az új felállásnak megfelelően.

2022. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!