Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV honlapján a levélküldésn...

A NAV honlapján a levélküldésnél mit válasszak Tárgynak, ha egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésével kapcsolatban szeretnék nekik írni?

Figyelt kérdés
[link] (Kaptam egy levelet tőlük ezen a héten, hogy 1 nap tartozásom van feléjük, közben pedig december 28-án befizettem a január elsejét [másodikától dolgozom], úgyhogy nem értem...)
2017. jan. 27. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A folyószámlát.

De nem fogsz érdemi választ kapni, mert az előző oldalukon írják:

"Az adóhatóságot a hivatali eljárása során titoktartási kötelezettség terheli, így konkrét adózóval kapcsolatos ügyekben elektronikus levél útján nem adhatunk felvilágosítást. Konkrét adóügyekben kérdésével, kérésével, az illetékességgel rendelkező megyei adóigazgatóság ügyfélszolgálati irodáit személyesen, vagy írásban szíveskedjen megkeresni."

A tartozásod nem lehet január elsejei, mert a januári járulékokat február 12-i határidővel írják elő, most még nem szerepel az adófolyószámlán.

Ha te azt dec.28-án befizetted, akkor túlfizetésednek kellene lennie. Tartozásod csak úgy lehet, ha a hátralékod több volt, mint amit dec.28-án befizettél jan. 01-re.

Nézd meg az adófolyószámlád tételesen 2016 évre vonatkozólag.

2017. jan. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sajnos az eBEV szolgáltatás nem elérhető, legalábbis nálam a "A webhely nem érhető el". A levél pontos tárgya: Egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség előírása 2017.01.01-2017.01.01 közötti időszakra. Hátralékom biztosan nincs, személyesen intéztem az egészségügyi ellátás fizetésének megkezdését, és két darab, ügyfélszolgálati munkatárs által kitöltött csekket kaptam a tavalyi évre. Így maradt idénre egy nap, amit direkt befizettem tavaly év végén, hogy ezzel már ne kelljen foglalkoznom.
2017. jan. 27. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne a teljes levél tartalmát megismerni.


Abból, amit leírtál én arra következtetek, hogy arról értesítenek 2017. január 01. napjára előírták a fizetési kötelezettséget, nem pedig arról, hogy tartozásod lenne.


Tehát csak 1 napra írták elő, és ha Te azt már előző év végén befizetted, akkor nullán vagy!

Ezt az adófolyószámládon látnád, ha működne a rendszer.


Tehát - véleményem szerint - nem kell írnod senkinek semmit, csak az adózók többsége (és ezért ne haragudj), de nem tudja helyesen értelmezni, amit olvas.


Olvasd végig a levelet. Írnak benne olyat, hogy hátralékod van?

2017. jan. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma már működik az eBEV, viszont a szolgáltatások dropdown menüben nincs olyan, hogy folyószámla, így nem vagyok beljebb. Azzal, hogy nem sikerült megfelelően értelmezni a levelet, egyetértek, inkább az ijedtség szólalt meg bennem, nincs sehol olyan, hogy hátralék, tájékoztatónak tűnik, csak meglepett, hogy kaptam egy ilyen levelet, és még csekket is, amikor már rendeztem jóelőre az egészet.
2017. jan. 28. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A csekket automatikusan dobják hozzá. :)
2017. jan. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapun belül van az eBev szolgáltatásokban egy Szolgáltatások menüpont. Azon belül van az Adószámla és pótlékadatok menüpont. Azon belül van az Adószámla menüpont. Idáig kellene eljutnod és arra kattintani.

A bejött ablaknál csak a "Lekérdezés indítása", és vársz.

Az alatta lévő táblázatba beírja a lekérdezéseket, majd egy kis idő után (Nekem ma 20 másodperc volt), kék színnel jelez, hogy "elkészült eredmények". Arra kattintva a táblázatba színessé válik a pdf. ikon. Arra kattintva letölti a gépedre az adófolyószámládat a rendszer. Megnyitod, és ott fogod látni a folyószámládat és a 124. adónemen lévő előírásokat a bal oldalon esedékesség szerint, befizetéseket (01-es kóddal) a jobb oldalon befizetés időpontja szerint. Legalul pedig az adófolyószámla egyenlegét.


Sok sikert!

2017. jan. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást!
2017. jan. 30. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!