Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha találok valamit áron alul,...

Ha találok valamit áron alul, meghírdetem úgy, hogy profitálok ahhoz kell egy bejelentett üzlet?

Figyelt kérdés
És ha megveszik 300.000Forintért, de abból én csak 40.000Forintot tartok meg, attól még a 300.000Ft a jövedelmem ugye?

2022. szept. 26. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell hozzá bejelentett üzlet, ha magáneladásként felrakod a Vaterára. Adóznod kell miatta elvileg egy bizonyos bevételi szint fölött, de a kutya se ellenőrzi. Meg a cica se.
2022. szept. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

"de a kutya se ellenőrzi. Meg a cica se."


Ahogy azt Móricka elképzeli. Meg Mórickáné.

2022. szept. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Miért is ne ellenőriznék?


A NAV-nak külön osztálya van ezek ellenőrzésére. Próbavásárlás által bárki bele tud futni egy csúnya és hosszú eljárásba...


Nem nézel híradót? Ott is felbukkan időnként egy-két síró-rívó adózó.

2022. szept. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"a találok valamit áron alul, meghírdetem úgy, hogy profitálok ahhoz kell egy bejelentett üzlet?"


Amire Te készülsz, az üzletszerű tevékenység. Engedély nélkül nem végezhető. Valamilyen vállalkozási forma szükséges hozzá.


"És ha megveszik 300.000Forintért, de abból én csak 40.000Forintot tartok meg, attól még a 300.000Ft a jövedelmem ugye?"


40 ezret tartasz meg? A többivel mit csinálsz? Begyújtasz vele?

Egyébként nem 300 ezer a jövedelem ilyenkor sem. A jövedelem = Bevétel - SZJA és kapcsolódó jogszabályok szerint igazolt és elszámolható kiadás.

2022. szept. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Vatera tájékoztatója elég egyértelműen és közérthetően leírja:

[link]

2022. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!