Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magántanár egyéni vállalkozás...

Magántanár egyéni vállalkozás számlázási kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyéni vállalkozást indítok, alanyi adómentesen, átalányadózással. Magántanítást fogok vállalni. A diákjaimmal minden héten egyeztetünk, hogy hány órát tartunk az adott héten. A hó végén pedig kifizetik egyben az adott hónapban megtartott órák díját.

A kérdéseim a következők lennének:


1. A számlákat milyen rendszerességgel kell kiállítanom? Minen óra után, vagy elég, ha a hónap végén egyszer? Ha havonta egy számlát állítok ki, akkor a teljesítés dátuma az a fizetési határidővel kell megegyezzen?


2. Kell-e szerződést kötnöm a diákokkal? Vagy ha nem kell, akkor érdemes-e? A szerződést fizikailag alá kell írni mindkét félnek, vagy elektronikusan megoldható?


3. Kell-e teljesítésigazolást készítenünk?

Itt is ha jól értelmeztem, akkor kell igazolás, ha az összesített nettó bevétel az adott személytől eléri a 200.000 Ft-ot. De az a baj, hogy mikor jelentkezik hozzám egy diák, nem tudom, hogy meddig fog hozzám járni, és el fogjuk-e érni ezt a limitet. Ilyenkor mi a teendő?


Köszönöm előre is mindenkinek aki tud segíteni a fenti kérdések bármelyikében!



2022. szept. 28. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Miert gyakorin kerdezel ilyeneket? Ne sajnald a penzt egy konyvelore.
2022. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges egyéni vállalkozónak lenni. Ez megy adószámos magánszemélyként is. Persze, ha nincs főállásod, akkor az más...
2022. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!