Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent a könyvelésben ez...

Mit jelent a könyvelésben ez a felírás?

Figyelt kérdés

Nem tanultam még könyvelni, csak néztem a neten videókat, hogy valami fogalmam legyen róla de nem tudok rájönni, hogy mit takar az hogy "250E:0 "

gondolom az "E" az az egyenleg lenne és olyasmit jelenthet hogy 250 Tartozik 0 Követel?

vagy rosszul gondolom?

Ezer rövidítése (E) biztos nem mert a 0-kat kiírja


2022. okt. 6. 20:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vagy azt jelentené hogy a 250-es egyenleg O? és nekem kell tudni hogy a 250 mit takar?
2022. okt. 6. 20:53
 2/13 A kérdező kommentje:
*agy azt jelentené hogy a 250-es egyenleg 0? *
2022. okt. 6. 20:54
 3/13 A kérdező kommentje:
vagy
2022. okt. 6. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
esetleg írsz valami kontextust hogy milyen környezetben fordult elő?
2022. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nyitó késztermék kivezetése:250E:0
2022. okt. 6. 22:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom: Meg nem fejtem, hogy miről lehet szó.

Valami nagyon "selejtes" oldalon nézegelődhetsz.


Lapozz inkább tovább, keress egy normális oldalt ebből a szempontból, vagy linkeld be azt a videót, ahol ez szerepel, hátha rájövök... :)

2022. okt. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Meg nem fejtem, hogy miről lehet szó.


Pedig egyszerű.

Kérdező, semmi mást nem jelent, mint azt, hogy adott pillanatban a 250-es főkönyvi számla egyenlege 0. Kivetette a nyitókészletet, nem maradt ott semmi. Ha év közben nem vezeti, akkor év végéig ennyi is marad, amikor majd rátesszük a zárót.

2022. okt. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kivezette, bocs.
2022. okt. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És melyik a 250es főkönyvi számla? Mert a számlatükörben ilyet nem találtam. (De nem vagyok könyvelő, szóval lehet, hogy vannak olyan osztályok, amikről nem hallottam, hátha tanulok valami újat.) A 25 a késztermék, aztán 251től kezdődik.


Szerintem inkább "ezer" lesz.

2022. okt. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

attól, ogy a te számlatükrödben nincs, még máséban lehet (az ugyanis ajánlás)

Egyébként meg is adja, hogy nála ez a késztermék.

de lehetne akár 100-as csavar számlaszáma is, akkor is azt jelenti, hogy ennek a főköynvi számlának 0 az egyenlege, tehát a tartozik és követel forgalma egyezik, vagy nincs forgalma.

2022. okt. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!