Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Napi bejelentésre jár a 25...

Napi bejelentésre jár a 25 éven aluliak adó mentessége?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, ha egy munka helyen egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmaznak napi bejelentéssel akkor is jár 25 év alatt az adó(szja) mentesség?

2022. okt. 9. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem
2022. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Öcsém, igy is 2000 ft adót fizetnek 15000 ft nettó kifizetés után, mit szeretnél még ezen csökkenteni?
2022. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát egyedül élek albérletbe,csak a házra rá megy a fizetés több mint fele... magas az infláció,drága minden.. minden fillér számít. Azért sokat számít az a 15 ezer forintonkét plusz 2 ezer(ha tényleg így van) , az 20 napra már plusz 40 ezer ha nálam maradna.. Azért nem mindegy szerintem.
2022. okt. 9. 11:58
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Oké, de azért valakinek az oktatásodért, egészségügyedért, utakért, tömegközlekedésért, biztonságodért, tűzvédelmedért, stb stb is fizetnie kell, nem érzed?
2022. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek veled, a TB járulékot ugyan úgy vonják ami úgy szint 40 ezer környékén van havonta vagy ha nem olyan helyen dolgoztam akkor be fizettem magamnak.A tömegközlekedésért fizetek amikor jegyet veszek rá. Az utak meg a legtöbb helyen nagyon rosszak. De mielőtt félre értenél, értem én, hogy miért kell adózni, de igyis nagyon magasak a levonások a fizetésből és nem nagyon van látszatja na meg ott a hatalmas áfa is. Nem érzem magam ettől rosszabb embernek csak meg szeretnék normálisan élni tisztességes munkából hogy ne halljak éhen, de sajnos ebbe az országba ez lehetetlenné vált és ez csak rosszabb lesz sajnos
2022. okt. 9. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell magyarázkodnod, felesleges. A korábbi válaszoló szimplán csak azon van kiakadva és eszi meg az irigység azért, mert hogy egyáltalán létezik adókedvezmény, ami neki nem jár.

Mondjuk nem értem miért fáj neki az, ami rá abszolút semmilyen negatív hatással sincs..

Vagy csak az zavarja hogy 10 év gyárimunka tapasztalat után többet kap egy 18 éves szakmunkást végző dolgozó is.

2022. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

#6


Ne menj el pszichológusnak, nem élnél meg belőle. :D

Két intellektuális munkával foglalkozó cégem van, normálisan megfizetett alkalmazottakkal, jelentős profithányaddal.

Az egyszerűsített foglalkoztatást csak diákoknál szoktam használni, és egy fájdalom a sok papírmunka, szóval kerüljük.

Rám az azért indirekt negatív hatással van, ha más nem fizet adót, így is elég embert tartok már el a saját hátamon. De megértem, ha valakinek fontosabb a saját megélhetése mint a közteherviselés, de ezt a formát eleve nem általános megélhetésre találták ki, hanem alkalmi és elszórtan előforduló melókra. Így is kiemelten jól adózik, ezen már nincs hová csökkenteni.

2022. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

"Szóval az lenne a kérdésem, ha egy munka helyen egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmaznak napi bejelentéssel akkor is jár 25 év alatt az adó(szja) mentesség?"


Egyszerűsített foglalkoztatás (EFO) esetén nem vonnak SZJA-t a munkáltatók.

Évi SZJA alól mentes keretösszeg van. Ha alatta keresel éves szinten EFO-ként, akkor nem kell utólag sem fizetni SZJA-t. Ha felette keresel, akkor a feletti rész után kellene, de mivel 25 év alatti vagy, ezért ez is kiesik nálad.


A napi 2 ezer forint nem a Te dolgod, az a munkáltató közterhe, neki kell megfizetnie az állam felé, ha EFO-st foglalkoztat.

2022. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontozták az #1 #2-t, azok meg tudnának fogalmazni egy ellenvéleményt? :D
2022. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Max. 15 napot dolgozhatsz így havonta, ha 20-at mész, akkor azok már be sincsenek jelentve, tb-ét meg magadnak kell fizetni, mert ezzel a napi bejelentéssel nem jár.
2022. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!