Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb-t hogy kell fizetni?...

Tb-t hogy kell fizetni? Meddig? Csekk kérdés.

Figyelt kérdés
Azt az információt tudom, hogy minden hónap 12. napjáig meg kell fizetni. De ez hogyan értendő? 12. napra már be kell étkeznie a pénznek (tehát legkésőbb kb a 10. napig kell feladni a csekket) vagy még a 12. napon is ráérek befizetni?

2022. okt. 10. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ennyire filleres problemád van? Azonnali átutalas van már eleg régen, 5 percen belül ott van a pénz a cimzettnél.
2022. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Lemaradt.... szóval ne csekkezz hanem utald.
2022. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmetlen válaszod, nem a befizetési módszerek érdekelnek.
2022. okt. 10. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

12.-e a befizetés napja.

Tökmindegy mikor ér hozzájuk a pénz, utólag látni fogják hogy 12.-én indítottad az utalást/csekkbefizetést.

De miért nem kérsz rá állami átvállalás? Nézz utána hátha jogosult vagy rá.

2022. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 12-én fizeted be a csekket, az még időben van.
2022. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azonnali átutalas van már eleg régen, 5 percen belül ott van a pénz a cimzettnél."


Ez igaz a bankszámlák közöttinél. Az állam számláit a Magyar Államkincstár vezeti. Ő nem kereskedelmi bank. Tehát rá nem igaz. Igyekeznek, de még nem megy a gyorsaság.


Viszont ha határidőben megfizeted, - akár 12-én éjfélig, és elindul a bankszámládról is a pénz még akkor, nem pedig másnap, - akkor az 12-én befizetettnek minősül. Ha csekken adod fel 12-én, akkor mindegy, hogy csak 10 nap múlva "látja" a befizetést a NAV, 12-én az megfizetettnek minősül.

2022. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!