Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3 évvel ezelőtti tartozással...

3 évvel ezelőtti tartozással kerestek meg levélben nem rég amit már a lakóingatlanomra is rá raktak. Mit tudok tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
3 éve a kovid kezdeténél a nagyapám meghalt. Volt egy telefonszámlája ami az én nevemen volt, de ő fizetett. A halálával volt egy számla ami mem volt befizetve. Én nekem se volt annyi eszem, hogy utána érdeklődjek. Most mindenféle tájékoztatás nélkül bírósági pert indítottak ellenem a tartozás miatt. Felhívtam 7x a végrehajtót, de nem veszik fel. Felhívtam a telenort. Ott mondtak egy céget, hogy kik intézik ezt. Ott azt mondták már 2020-ban fizetési meghagyást küldtek amit ők át vettnek vettek. (Nem vehettem át, mert külföldön voltam végig) Plusz valami régi számlámról akartak pénzt levenni, de nem volt semmi rajta, mert nincsen Magyarországi munkahelyem. Most mikor haza jöttem várt a szüleim házában ez a levél. A ház 1/3 részben az enyém ráadásul. Mit tudok tenni ez ellen? Jelenleg még fizetni se tudok.... és nem is szeretném ilyen sekélyes információ nyújtás után.

2022. nov. 4. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen lényegtelen, miért nem vetted át az értesítést, neked elvileg közölni kellett volna az új lakhelyedet.

Az sem az ö hibájuk, hogy megszüntetted a számládat.

MIndezek miatt a tartozás él, azt ki kell fizetned, vagy most vagy késöbb, egyre több késedelmi kamattal (plusz végrehajtási díjjal) együtt.

Ha "nem szeretnéd" kifizetni, akkor végrehajtják rajtad, ez ugyanis nem így megy. (Ilyen alapon senki nem fizetne ki semmiféle tartozást, mert nem szeretné!)

Az egyetlen megoldás esetleg, hogy megkeresed a céget és kérsz részletfizetési lehetöséget, amennyiben nem akarod a sokszorosát fizetni.

2022. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiegyenlíted a tartozást és tanulsz az esetből. Mi mást szeretnél tenni?
2022. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mekkora összegről van szó? Nagypapa nem hiszem, hogy túl nagy számlát telefonált össze, az a hátralékokkal és a végrehajtói díjjal együtt se hiszem, hogy több pár tízezernél...
2022. nov. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Felhívtam a telenort. Ott mondtak egy céget, hogy kik intézik ezt."


Tehát volt a Telenor, mint szolgáltató, aki a követelését eladta egy követeléskezelő cégnek. Ez a cég írogatta a felszólításokat, figyelmeztetéseket, amit senki nem vett át. Mivel érdemben nem reagált senki az értesítésekre, ezért a bíróságon végrehajtást kértek rá. A bíróság jogosnak találta a követelést (senki nem bizonygatta az ellenkezőjét), ezért kiállított egy végrehajtható okiratot, és ez a cég ezzel az irattal felkereste az illetékes végrehajtót, hogy akkor indítsa el a végrehajtási eljárást.


Most itt tartasz. Folyik a tartozásra a végrehajtási eljárás.

Mégis mit tudnál tenni akkor, ha már az ingatlanra is végrehajtási jogot jegyeztetett be a végrehajtó a követelés fejében? Ki kell fizetni, mert egyéb vagyon hiányában, árverésre bocsátják az ingatlanban fennálló tulajdonrészed.


Hogy mikor? Amikor már az ingatlannal kapcsolatban becsértéket közöl a végrehajtó. Akkor már gyaníthatod, hogy hamarosan kiírja az árverést.


Az árverés elindulása előtt egyezkedni bármikor lehet. Vagy magával a végrehajtóval, vagy a követeléskezelő céggel.

Próbálkozzál részletfizetésben, fizetési halasztásban, hátha szerencséd lesz.


Egyébként mekkora összegről van szó? Gondolom, hogy nem több százezres nagyságrendű...

2022. nov. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!