Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak ritkán árulok ritka...

Ha csak ritkán árulok ritka cipőket, az nem sért szabályt?

Figyelt kérdés

Csináltam egy külön insta oldalt ahol hirdetni szoktam, 1,5-2 havonta szoktam venni főleg jordan cipőket (igazából ami ritka és nagy rá a kereslet), majd azokat változó profittal továbbadni.

Nem konkrét készletekről van szó, 1-1 párról. Ez ugye nem számít adóköteles bevételnek? (17 vagyok)


2022. nov. 4. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalosan ez kereskedelem, amihez cégforma/adózás stb kell.

Annyi könnyítés van, hogy a saját használt cuccaidat adó és vállalkozás nélkül, évi 600.000Ft-ig értékesítheted. Amit te csinálsz, akár ebbe bele is eshet, hisz megvetted, megnézted, majd eladod hisz mégsem kell neked.

2022. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 Igen, ha meg kifog egy ellenőrt baszhatja, mert a harmadik Jordan cipőjét adta el teljesen újként.
2022. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 2. válaszolóval..


Kedves 17 éves!


Amit Te csinálni szeretnél, az "engedélyköteles" (adószámot kell kiváltani hozzá). Kereskedelem, üzletszerű, haszon szerzésére irányul, így vagy gazdasági társaságot kell alapítani hozzá, vagy egyéni vállalkozást indítani.


Mindenféle következmények nélkül, nem hivatalosan annyi ideig csinálhatod, amíg bele nem futsz egy adóhatósági ellenőrzésbe. Nem is fogsz róla tudni, hogy éppen folyamatban van Veled szemben egy ilyen eljárás, úgy behúznak a csőbe.


Ez mindig csak szerencse kérdése, hogy éppen kifogsz egy NAV ellenőrzést, vagy sem.

2022. nov. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ritkán árulok ritka cipőket, az nem sért szabályt?"

Sehol nincs előírva, hogy gyakran kell árulnod.

2022. nov. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!