Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Operatív lízing visszaigènylès...

Operatív lízing visszaigènylès kishaszongèpjárműre. Milyen formában megoldható?

Figyelt kérdés

Egyèni vállalkozókènt az operatív lízing elvileg 100%-ban visszaigènyelhető. Ezt meg lehet tenni havi visszigènylèssel is,vagy csak az èves bevallással? Az lenne a lènyeg, hogy ne kelljen egy èven keresztül csak befizetnem a bèrlèsi díjjat, mielőbb szeretnèm visszaigènyelni az amúgy sem kevès díjjat. Esetleg más vállalkozási formában?

Válaszokat köszönöm!


2022. nov. 6. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Költségként szerintem elszámolható. A költségeket úgy lehet elszámolni ahogy felmerülnek. ha havonta merülnek fel havonta kell elszámolni.
2022. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt a visszaigénylést nem értem. Ez nem visszaigényelhető hanem költségként elszámolható
2022. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, mint költsèg havi szinten. Annyit tudok, hogy elszámolható, kft-nèl meg azt hiszem az adóalapot csökkenti. Akkor ha jól èrtem, ha havi szinten van ez a kiadásom, akkor havi szinten vissza is kèrhetem a pènnz?

Ennek mennyi lehet az átfutása?

2022. nov. 6. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kérheted vissza.

Könyvelőd nincsen?


Egyáltalán milyen adózási formában vállalkozol?

2022. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az orszagban ilyenek vallalkoznak..

Nem az a baj hogy nem tudod hanem hogy nem a konyvelodet kerdezed.


Valaki mondja mar meg hogy lehet egy vallalkozast a leghatékonyabban mukodtetni ha a vállalkozó egy ertelmes kerdest sem képes kiirni az oldalra?

2022. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a szomorú, hogy ő nem friss vállalkozó, hiszen lízinghez kell már egy bizonyos vállalkozási előélet.
2022. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy csomo olyan osi vallalkozot ismerek akinek a bankszamlajat a konyveloje kezeli
2022. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha az ÁFA-ra gondoltál, azt akkor tudod visszaigényelni, amikor letelik a bevallási időszak, ha havi ÁFA-s vagy havonta, ha negyed éves, negyed évente.
2022. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!