Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó szeretnék...

Ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni 25 év alatt akkor átalányadózói formában az adómentes 1,2 millió jövedelmet, hogy tudom érvényesíteni ha alapból szja mentes vagyok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom az 1,2 millió csak szja-ra érvényesíthető és minimum a minimálbér után kell fizetnünk az adót. Ilyenkor mivan ha 25 év alatti vagyok akkor nekem nincs adómentesség?

2022. júl. 13. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az 1,2 milliós jövedelemig (nem bevételig) érvényesíted az átalányadós mentességet, aztán ha az elfogy, akkor a 25 év alatti mentesség mehet az szja-ra.
2022. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyébként olvass utána, az SZJA mentesség is csak egy bizonyos bérhatárig érvényes.


Ha a bruttód pl. 450 ezer, akkor már mindjárt kiesel ebből... De a pontos összegekről egyeztess egy könyvelővel.


Jól ki van ez találva.

2022. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem esik ki belőle. A határig jár neki a mentesség, csak a felette lévő részre kell megfizetnie az szja-t.
2022. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt mondom, hogy van egy felső határ (ami nem is olyan sok), efelett kiesik belőle.
2022. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Cirka 65 ezret lehet spórolni vele havonta, az nem olyan rossz azért.

Csak azért írtam, mert a kettes válaszodból úgy jött le nekem, hogy ha 450et keresel pl, akkor teljesen kiesel a kedvezményből, de ez ugye nem így van.

2022. júl. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átalányadózó leszek így ez a 450 ezres szja határ valójában az én esetemben 750 ezer bevétel lesz mert a 40%-s költséghányadba esek. És 1,2 millió bevételig csak az szja fizetése alól mentesülök? Szocho-t és tb-t ugyanúgy meg kell fizetnem majd
2022. júl. 14. 11:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem 1,2M bevétel, hanem 1,2M jövedelem! Ez a 40%-os költséghányadnál 2 milliós bevétel. Eddig szja-t egyáltalán nem kell fizetned, valamint ha mellékállású vagy, akkor a további járulékokat és iparűzési adót sem. Ha főállású vagy, akkor pedig az MB/GBM alapján kell járulékot fizetni (szochot emelten ugye).
2022. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam csak már megkavarodtam. Akkor itt egy példa ha jól értem: havonta 450 ezer bevétel keletkezik x12 ez egy évben 5,4 millió bevétel ez 3,24 millió jövedelem, ebből még levonható az 1,2 millió vagy az éves szochom számítása a 3,24 millióból fog történni 3,24 millió x 0,13?

Természetesen fogok könyvelőt keresni csak először érdekel, hogy mire számítsak.

2022. júl. 14. 11:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Szochonál is figyelembe kell venni az adómentes részt, viszont ugye főállásban a minimumot meg kell fizetni.
2022. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor a példámnál maradva ekkora bevételnél a szochom az a levont 1,2 millió miatt 22100 ft lenne de mivel a minimumot kell fizetni ezért 29250 ft lesz minden hónapban?
2022. júl. 14. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!