Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha létrehozunk egy webshopot,...

Ha létrehozunk egy webshopot, ahhoz mindenképpen kell vállalkozói igazolvány?

Figyelt kérdés

Mármint a kérdés inkább az, hogy mi van, ha magánszemélyként állunk neki és ha egyáltalán lesz bevételünk, akkor fogjuk szja-ként bevallani az adóhónapban.


Egyébként jó áron vett elektronikai eszközöket (Telefon,Macbook) árulunk külföndön, Paypalos kifizetésre. Még nincs Domain a weboldalnak és nem nyílvános, de készen állunk az elindításra, már csak a jogi dolgok vannak. De amúgy is.


Pl. Az ÁSZF egy sablonszövegként van megírva. Hivatalosan nem is vagyunk magyar eladók, csak a kártya, amivel telefonon paypal fiókot csináltam a bevételnek.

Szóval..

..ha kész a weboldal és árusítunk, akkor ki tudja, hogy ki árusít? A NAV úgysem nézi a külföldi árusítókat, mivel olyan Paypalra megy a pénz, amihez nincs bankkártya hozzácsatolva. És a paypal fiókkal vehetünk, eladhatunk, hiszen ki nézi? Valami hivatali szerv keresgéli a random webshopokat, Paypal fiókokat vagy mi??



2022. nov. 16. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az oldalt is nézik.
2022. nov. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kovács Tibor vagyok Siófokról. Üdvözlök mindenkit!

Szerintem kutyát nem érdekli egy külföldi oldal külföldi kiadásokkal.

Külföldi adóhatóság meg kit keresne. Itt vagyok. 😂

2022. nov. 16. 01:27
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

EU-n belül már létezik együttműködés.

Létezik eladásokra egy korlát, ami alatt adót se kell fizetni, de ez magáneladásra vonatkozik.

Ha kifejezetten üzleti célból árulsz, akkor rögtön fizetni kell.

Azt az adóhatóságot pedig, amelyik rájön, hogy te a körzetében árulsz, annyira nem fogja érdekelni, hogy hova való vagy.

2022. nov. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mármint őket sem fogom érdekelni. Mert nem külföldi vagyok.


Persze mondom, ha szja mehet akkor adózok, de komolyan céget kell csináljon az átlagember, azért hogy "igazi" pénzt kereshessen?.. Nekem aztán oké ha az állam leakarja fölözni a bizniszemet 15 vagy mennyi % az szja, de biztos hogy céget nem alapítok egy békés 2 személyes webshophoz. Még az sem biztos lesz bevétel, nem hogy drága jogászokat vegyek fel. Ezért is itt kérdezek elsőnek is legalább.

2022. nov. 16. 01:38
 5/6 A kérdező kommentje:
3/4 köszi a választ.
2022. nov. 16. 01:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Céget alapítani és jogászokat fizetni nem kötelező, csinálhatod egyéni vállakozóként is. Kell egy könyvelő, ki kell választani a neked legjobb adózási formát, és szépen adózni a vállalkozás után.

Könyvelő sem feltétlenül kell, bár ajánlott, de a jobb számlázó program, pl Billingo automatán tud könyvelni pár vállakozási formát.

2022. nov. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!