Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örökösödési illeték csökkentés...

Örökösödési illeték csökkentése a NAV-nál?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást 1/1 hányadban. Azt szeretném megtudni, hogy az örökösödési illetéket tudom-e mérsékelni a közjegyzői díjjal?

Mármint, hogy az illeték osszegéből levonják a közjegyzői díjat, esetleg a temetési költséget.

Válaszokat előre is köszönöm:)



2022. nov. 17. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Illeték az illeték, nem jövedelemadó, költség nem érvényesíthető belőle
2022. nov. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, nem értek egyet a válaszoddal, de lehet tévedek, leírom a gondolatmenetemet.


Olvastam hogy az illeték alapján a megszerzett vagyok tiszta értéke adja, ami úgy jön ki hogy a megszerzett hagyatékból levonjuk a hagyatéki terheket (közjegyzői díj, tartozások, temetés, hagyatéki eljárási díj), ennek alapján úgy gondolom hogy a kérdező válaszára igen a válasz.


[link]

2022. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezeket a terheket a NAV már levonja akkor, amikor kiveti az illetéket. Tehát kap a hagyatéki eljárási iratból, az alapján határozza meg az illeték alapját. Nem kell külön kérni, hogy "vonja le" belőle.
2022. nov. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!