Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Meskán a számlakiállítást...

A Meskán a számlakiállítást elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Kipróbálnám a papír helyett. Kitöltöttem elektronikusan, elküldtem, a vásárlóm azt írta, hogy ő nem kapta meg. Vagy ez a NAV-hoz érkezik? Ha a a NAV-hoz, akkor ő hogy kap számlát? Én azt gondoltam, emailen megkapja éd majd én befizetek a negyedévessel és majd a májusiban. Hibát nem írt az oldal. Eddig a papíralapút küldtem a vásárlómnak és kész.

Nem vagyok billingós, semmilyen számlázási programom nincs.



2022. nov. 25. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó lenne regisztrálni valami online számlázóba, mert a meskás nem felel meg a magyar jogszabályoknak. Vagy írsz továbbra is kézi számlát és azt egyesével lejelented a navnak, vagy számlázóprogramot használsz, amit automatikusan jelenti.
2022. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Te meskázol?

Ha nem felelne meg, akkor az eladott árunál nem szerepelne, hogy "számlát állítok ki".

2022. nov. 25. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem felelne meg, akkor az eladott árunál nem szerepelne, hogy "számlát állítok ki"."


Ez egy nagyon erős érv lesz, amikor a nav megb@sz

2022. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Nem meskázok, viszont elég sok számviteli és adóügyi iskolát elvégeztem és napi szinten foglalkozok ilyen ügyekkel. A magyar jogszabályoknak nem felel meg a meskán kiállított számla. Ugyanúgy, ahogy a paypalon kiállított számla sem. Külföld az más, ott elfogadnak ilyeneket, de a magyar jogszabályok nem. De lelked rajta hogy csinálod, én csak segíteni akartam.
2022. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Külföld az más, ott elfogadnak ilyeneket"



Külföld az nem egységes. Az angoloknál azt is elfogadják számlának, ha egy szalvéta szélére felfirkantja az adatokat és aláírja, egy csomó országban meg ugyanolyan zárt szabályzás van, mint nálunk

2022. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudom, de ennyire mélyen nem akartam belemenni, mert egyrészt a kérdező a magyar rendszert sem érti, másrészt pedig nem releváns a kérdése szempontjából. De igazad van, sok wordos/exceles számlával találkoztam már, a kis vágottszemű sárgáktól kapott sajtcetlikről nem is beszélve :D
2022. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekes a hozzászólásaitok. A Meska tudja, hogy nem felel meg -a gyakorin írt szakértő szerint - a magyar jogszabálynak?

Írnék a Meskának, csak hát jön a hétvége. Gondoltam jön meskás, és megírja, hogy ő hogy számláz.


Köszi azért 1. hszó a válaszodat, a többiekét is.

2022. nov. 25. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
A meskát nem igazán érdekli, hogy a magyar jogszabályoknak megfelel-e az általa kiállított számla, mivel a meska nem magyar cég. A meskát csak az érdekli, hogy ők kiszámlázzák feléd a jutalékot (amit meg is tesznek), és ez a számla viszont már megfelel a jogszabályoknak. Ezt neked kell minden hónapban bevallanod a NAV felé, így kerül be a rendszerbe (sőt, ha alanyi mentes vagy, akkor még az áfarészét is be kell fizetned). Viszont a te értékesítésedről már neked kell a magyar jogszabályoknak megfelelő bizonylatot kiállítanod, mivel te magyar adórezisztens vagy.
2022. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: ebben viszont nincs igazad! A meska nem külföldi, hanem teljesen magyar cég: [link]



Ettől függetlenül vélhetően rendezik valahol az ASZF-ben, hogy miért nem felelősek a számláért, és mi a dolga pluszban az eladónak

2022. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Óhh valóban, az etsyvel kevertem, elnézést.
2022. nov. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!