Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki aki ért a számlázáshoz...

Valaki aki ért a számlázáshoz tud segíteni? többi lent

Figyelt kérdés

Szóval... Elkezdtem blogbejegyzéseket írni pénzért, de a cég akinek ezt csinálnám csak úgy tudna fizetni ha állítanék ki számlát róla. De nem vagyok se magánvállalkozó, se cégtulajdonos, csak egy sima alkalmazott. Ha elmegyek a NAV-hoz mit kellene elsősorban mondanom? "He kéne egy számlatömb számlaszámmal" vagy mi?

Ja és a cégnek külföldi címe van.



2021. jún. 30. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak vàllalkozóként tudod csinálni
2021. jún. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozóként tudod csinálni. Mivel van főállásod (feltéve, hogy heti 36 órát meghaladó munkaviszonyról van szó) csak a bevételeid (vállalkozói kivét) után kell szja-t fizetned.
2021. jún. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fsms ***** válasza:
100%
Egyéni vállakozó, kérj adószámot rá, és számlaképes leszel.
2021. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Az egyéni vállalkozást el tudod indítani te is a webes ügysegéden keresztül, de nem ajánlom. Keress könyvelőt, mert ezen kívül még nagyon sok mindent kell elintézni, amit nem tudsz. De a legfontosabb, hogy kell ügyfélkapu is neked. Ha az megvan akkor mehet minden mint a karikacsapás.

Ja és ha számlát allítasz ki akkor köteles vagy az online számla adatszolgáltatásra (tehát vagy számlázó programot használsz vagy a számla tömbből töltöd fel a számlát kézzel).

2021. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még azt hozzátenném hogy mindezt munka mellett csinálnám. és tényleg havi 25ezer adó lenne amit be kellene fizetnem? olvastam hogy van "adószámos magánszemély", ami kb ezt takarja hogy vállalkozás nélkül számlázni tudjak.

Csak a havi 1-2 blogbejegyzésből amit készítek az oldalnak, nem akarok nagyobb bukást mint hasznot.

2021. jún. 30. 10:12
 6/9 anonim válasza:
73%

Adószámos magánszemély nem lehetsz szerintem, mert adószámos magánszemélyként csak és kizárólag olyan tevékenységet folytathatunk, amely nem rendszeres és nem üzletszerű. Nekem ez rendszeresnek és üzletszerűnek tűnik.

Katás egyéni vállalkozóként havi 25 ezer az adó (legalább 36 óra munkaviszony mellett). Viszont van pluszba helyi adó és kamarai hozzájárulás is.

2021. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmész egy könyvelőhöz és megkérdezed mik a lehetőségeid, mert több adózási mód is létezik. Ha nincs legalább havi 25 ezer bevételed pl nincs értelme a KATAnak. De azt mondom inkább fizess ki 5-10 ezer Ft-ot tanácsadásra, mint itteni válaszokra hagyatkozz. Pl én a mellékállásomat megbízási szerződéssel csinálom, ott nekem csak szja-t vonnak. De mondom könyvelőt keress!
2021. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Az én feleségem például kémia tanár. És a magánóráit adószámos magánszemélyként bonyolítja le. Nyilván amikor sokan jönnek a tanítványok akkor több magánórája van egy hónapban, van amikor kevés, és nyáron meg nincs egy sem.

Szerintem neked is hasonló a helyzet, amikor sok téma van akkor 3-4 blogbejegyzést írsz egy hónapban, amikor meg kevesebb, akkor egyet, vagy egyet sem. Ez tipikusan belefér az adószámos magánszemély kategóriába. Nem a rendszerességen van a lényeg, hanem azon, hogy ha van kedvem és lehetőségem, akkor megcsinálom, ha meg nincs, akkor nem csinálom. Úgy dolgozok, ahogy kedvem tartja. Hol blogolok, hol nem.

2021. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az én feleségem például kémia tanár. És a magánóráit adószámos magánszemélyként bonyolítja le."


Adószámos magánszemély általános kategóriák:

• magánóraadásból származó jövedelem

• megbízási jogviszony alapján végzett tevékenységből származó jövedelem

• a felhasználói szerződés alapján megszerzett jövedelem

• újításból származó jövedelem

• szellemi tevékenységből származó jövedelem

• gazdasági társaságban választott könyvvizsgálóként végzett munkáért kapott tiszteletdíj

- lábon álló (betakarítatlan) fának vagy más termésnek, terménynek a földingatlan tulajdonosváltozása nélkül történő értékesítéséből származó jövedelem

2021. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!