Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az átalányadónál az éves...

Az átalányadónál az éves minimálbéres keret mikor indul újra?

Figyelt kérdés

Valószínűleg hülyén fogalmazom meg, de van ugye az a része az átalányadónak, amire nincs SZJA, csak valami minimális szocho és TB. Ez a minimálbér valahányszorosa. Jól értem, hogy ez majd január 1-gyel indul újra, ergo ha idén még kiszámlázom a decemberi dolgokat, akkor januárban amit fizetek az a decemberi havi bevételek után lesz? Ergo a következő alkalom, amikor alacsonyabb adót fizetek az februárban lesz?

Igen, van könyvelőm, csak nem akarom fárasztani a buta kérdéseimmel. :)



2022. dec. 5. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
így van
2022. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

igen, naptári évhez kötött az adómentes rész, tehát decemberre fizeted az adót.


A szocho és TB nem olyan minimális egyébként, több, mint az SzJA.


A követező lkalom pedig, amikor alacsonyabb adót fizetsz, az április, hiszen adóelőleget negyedévente kell fizetni. TB-t kellett eddig havonta bevallani és fizetni, az átalányadósoknak jövő évtől az is negyedéves.

2022. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest értettem a "minimális" szocho-t és TB-t, hogy most mennyit fizetek, illetve ahhoz képest, hogy mennyit fogok fizetni, amikor újraindul az éves minimálbér x "valamennyi" méretű keret, ami után csak szocho és TB van.

Most havi szinten 5-600ezer adókat fizetek 2 millió körüli bevételekre, ehhez viszonyítok. Igen, tudom, SZJA-t nem kell havonta, de én havonta fizetem be, hadd legyen ott az adófolyószámlámon, legalább nem egy összegben kell felsírnom amikor átutalom.

2022. dec. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!