Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rossz kártyát terheltem, és...

Rossz kártyát terheltem, és nincs róla számla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy rossz beállítás miatt a céges számla lett megterhelve de viszont az én nevemre szól a számla ami ki lett állítva róla. Ilyenkor mit kell tenni?

#számla #rossz #rossz számla #nincs céges számla
2022. dec. 19. 15:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Befizeted a pénztárba és a könyvelőd rendezi, mint “pénzfelvétel” vagy hasonló
2022. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
62%
A kölcsön a legjobb megoldás és célszerű a pár napos jegybanki kamatot is rászámolni, úgy tuti tiszta lesz még egy ellenőrzésen is. Ha a NAV ellenőr minősíti át kölcsönné, az sokkal rosszabb, mert akkor kiszabhatja a bírságot is!
2022. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
64%

Célszerű lenne kiindulni a valóságból, ahogy a Számviteli Törvény is megfogalmazza, valódiság elve!!!: és a valóságban ez bizony kölcsön, akkor kölcsönként is kell könyvelni. És igen, ahogy előttem is írták, célszerű kamatot is felszámoltatni utána, de ne a jegybanki legyen, hanem a szokásos piaci, vagy "jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt összege", mert kedvezményesebb kölcsön esetében a köcsönvevőnél jövedelem keletkezik!

És külön "gratulálok" azoknak a "szakértőknek", akik lepontozták a 9-est

2022. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem szakemberek pontoznak. Mi leírjuk a helyes metódust, akik értünk hozzá, napi szinten ebben dolgozunk, aztán jönnek a jóskapisták és nyomják mindenre a mínuszt nyolc kamuregről, hogy előrébb legyenek a ranglistán. Szarul működik ez az oldal, ennyi.
2022. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Szerintem is kölcsön, nem nagyon kéne máshová sorolni:

T364-K38

visszafizetéskor meg:

T38-K364

2022. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Bele kell írni a pénzkezelési szabályzatba, hogy a céges bankkártya esetleges magáncélú használata esetén azt még aznap vissza kell fizetni a házipénztárba, vagy x (pl. 30) napon belül a jegybanki alapkamat + x%-ával megnövelt össszeget befizetni/átutalni.

És természetesen ez kölcsön, ahogy előttem a kolléga már megadta a számlaosztályokat.

2022. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Könyvelővel megbeszéltem, és nem lesz semmi gond. Kis összeg ezért el tudja majd könyvelni, úgy, mint vállalkozáson kívüli költés.
2022. dec. 25. 21:30
 18/18 anonim ***** válasza:
Remélem még adóalap növelőre is teszi, csak hogy teljes legyen a tévedés :)
2022. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!