Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az hogy Aliexpressen...

Miért van az hogy Aliexpressen kifizetem a áfát rendeléskor és kiszállításkor is kérik?

Figyelt kérdés
Szóval rendelek valamit kifizetem a postaköltséget az áfát (VAT) és jön az email hogy fizessek ilyen 600-700 forintokat. Vagy kérik átvételkor postán. Ha Express One hozza nem kérnek semmit ha posta akkor néha igen néha nem. Olyat is hallottam hogy mondták a postán hogy már fizetve volt és akkor odaadták. Ez mi?

2022. dec. 21. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy az EU -n kívülről jön és a vám szerintem.

Én is így járok.

2022. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Az áfát a termékre fizeted meg az alin. Amit a posta kér az a vámkezelési díj és a szállítási díjra kivetett áfa (ha ingyenes volt, a feladó akkor is feladta valamennyiért, arra kegyetlenül rászámolják). Az Express One és sok más szállítócég külföldön, más EU országban vámol ahol elég csak a termék áfája, nincs a szállításra és plusz díjak sem, onnan meg már mint EU-s küldemény jön tovább. Ha Magyarországon vámolnak, akkor vannak ezek a díjak, mert nálunk mindenkit le kell húzni a nagy büdös semmiért is (mert gyakorlatilag ezért a pénzért nem kapsz plusz szolgáltatást).
2022. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
A kicioccó kínai eladó honnan tudná hogy mennyi itthon a vat duty meg ezek járulékos költségei?
2022. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden esetben értékhatártól függ, hogy mit/mennyit kell fizetni. Nem néztem ugyan utána, de úgy tudom, hogy magánemberként 22 EUR értékig vámmentes a rendelés, de áfát már mindig fizetni kell érte, akármennyi is az értéke. Ezt valóban kifizeted már a rendelésnél. A következő lépcső a 150 EUR, ahol már vámköteles is lesz a termék. Erre még egy vámkezelési díjat is rátesznek, ráadásul nem csak a termék értéke, de a szállítási költség is beleszámít ilyenkor a vámdíjszabás alapjául szolgáló értékbe. A kettő közt (22-150 Eur) meg valami sávos vámérték van meghatározva, ha jól tudom. Magyarországon hivatalosan a "félprofi" MPL végzi ezt a "kitűnő minőségű szolgáltatást". Mindezt még ezért meg is fejelik azzal, hogy a kiszállításkor elkérnek egy kézbesítési díjat. Ennek értéke hivatalosan, előre fizetve asszem 490, kiszállításkor fizetve pedig 890 guruló magyar forint, bár tőlem már kérték ezt is össze vissza. A vicc az egészben, hogy a nyamvadt csomagodat végig tudod követni egészen a kínai feladótól a Magyar Postáig, majd az okosok ráragasztanak egy címkét, egy légből kapott számsorral és kiértesítenek, hogy "valaki küldött neked valamit, valahonnan, ezt a számot ráragasztottuk", úgyhogy fizess! Kb. ezt is írhatnák, mert az értesítésben az általuk megálmodott kódon kívül semmi infó sincs. (Erre egyébként ráálltak a csalók is, és már fű-fa küldözget ilyen leveleket világba, mivel a posta által ráragasztott csomagkód semmilyen módon nem vezethető vissza egy valódi/eredeti csomagszámra.) Egy rossz vicc az egész!!! Szóval, ha pl. több csomagot is rendeltél egyszerre, akkor halvány lila gőzöd sincs ilyenkor, hogy mit is kapnál meg, ha kifizeted a díjat. (Az említett csalások miatt én már nem is fizetek semmit előre.) A másik jó dolog, hogy volt pl. olyan, hogy naponta tiszteletét tette nálunk a postásunk, mert minden nap jött valami pár forintos cucc. Ezzel szemben az Express One, ha véletlenül hozzájuk kerül a csomagod, akkor nem kér külön díjat, előre értesít a valós, követhető csomagadatokkal(!) és szó nélkül, ingyen kihozza házhoz a csomagot. Én nem tudom, hogy hogy csinálják, de többször előfordult, hogy a különböző helyekről érkező csomagokat összecsomagolva, egy csomagban kaptam meg tőlük. Sokkal profibbak mint a Posta. Arra válaszoljon már valaki, hogy min múlik az, hogy az Express One vagy a Posta hozza ki a csomagot Magyarországon? Ha van ráhatásom, akkor ezentúl semmit nem hozatok a Postával. Bénák is, meg még pofátlanul le is húznak.


Még ezt elmesélem, mert tanulságos: egyszer jött értesítés, hogy csomagom jött, fizessek előre. Mondom nem fizetek előre, hozzák ki! Pár nap múlva postás kihozta, kérte volna feleségemtől a 800 akárhány forintot, de nem volt nála készpénz, kártyával meg nem lehetett fizetni. (Ez is egy fekete pont.) Mondta a postás, hogy majd kihozzák akkor még egyszer. Pár nap múlva már egy másik postás hozta ki a csomagot. Én itthon voltam, ideadta, de már nem kért érte semmit. Na ez ám a faja "rendszer"! Gratulálok Magyar Posta! Csoda így, hogy visszaesett a külföldi rendelések száma MO-on????

2023. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!