Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 30 év alatt anyák SZJA mentess...

30 év alatt anyák SZJA mentessége csak a jövőben születendő gyermekek esetén jár?

Figyelt kérdés

Nekem eddig úgy tűnt, hogy már meglévő gyerekek után is jár, viszont most találtam rá erre a Magyar Közlönyben:

"Az e rendelet szerinti kedvezmény abban az esetben illeti meg a fiatal anyát, ha magzatára, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel a családi kedvezményre való jogosultsága 2022. december 31-ét követően nyílik meg."


2022. dec. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy írod.
2022. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Új gyerekek születését hivatott ösztönözni az intézkedés. Logikus, hogy csak úgy jár.
2022. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Ezt a fa*zságot! Barátom párja a napokban fog szülni. Most izgulhat, hogy január 1-jén szülessen és ne december 31-én? Mert akár az a néhány perc is meghatározhatja a hölgy elkövetkezendő 5 évét?


Amúgy a kormány úgy hirdeti, hogy a 30 év alatti anyák kapják az szja-mentességet. Ezzel a MK ellentétes akkor, mert úgy látszik, akinek 2022.dec.31. 23:59-kor vagy ezelőtt születik gyermeke, az nem 30 év alatti anya.


Ha már a jövőbeni születéseket akarták motiválna, akkor a hatályosságnak 2023. január 1 helyett 2023. szeptember 1-nek kellett volna lennie. Mert így, aki már most terhes, de jövő év elején szül, az egyszerűen csak szerencsés, aki pedig a napokban szült az meg szerencsétlen, ráadásul, hogy egészségügyileg sem ajánlatos 1 év alatt második gyermeket szülnie, tehát ezek az emberek, akik 2022 végén szültek azok kizáródnak ebből a nagy támogatásból.

2022. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 20. Hetes kismama. És azt néztem hogy nekem így nem jár. Szeptemberben leszek 30 éves, Kb kilenc hónapig még járhatna. De úgy értelmezem hogyha én már betöltöttem a 91. Napot kismamakent akkor nem kapok. Jól értelmezem?
2022. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
47%

Honnan másoltad ki az idézett részt? A A Kormány 596/2022. (XII. 28.) Korm. rendelete a 30 év alatti anyák kedvezményéről részben ez szerepel valójában.


"E rendelet alkalmazásában fiatal anya az, akinek családi kedvezményre való jogosultsága magzatára, vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel a 30. életéve betöltését megelőző napig megnyílik."


"(2) A 30 év alatti anyák kedvezményére jogosult az a fiatal anya, aki

a) az Szja tv. 29/A. § (3) bekezdés a) pontja szerint a vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel,

vagy

b) az Szja tv. 29/A. § (3) bekezdés b) pontja szerinti magzatra tekintettel

családi kedvezmény érvényesítésére jogosult."


Nekem ebből az jön le, hogy ha 30 éves korod előtt születik meg a gyermeked, akkor jár a kedvezmény. Jogosult vagy családi kedvezményre? Ha igen, akkor egyértelműen jár ez a 30 év alatti szja kedvezmény szerintem.

2022. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen ezt tudom. De a rendelet utolsó bekezdése..


"Az e rendelet szerinti kedvezmény abban az esetben illeti meg a fiatal anyát, ha magzatára, vér szerinti vagy örökbe

fogadott gyermekére tekintettel a családi kedvezményre való jogosultsága 2022. december 31-ét követően nyílik

meg."


De ugye én úgy tudom hogy 91. Naptól vagyok jogosult a családi kedvezményre.. És én már 21. hetes vagyok... Vagy rosszul értelmezem? Bár tévednék. Bizonytalan vagyok

2022. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a 91. napot ez hol van leírva? Szerintem, ha január 1-jén vagy ezután szülöd meg, akkor neked jár, addig, amíg be nem töltöd a 30-at. Tehát néhány hónapon át.
2022. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mivel le van írva az is, hogy nem önálló tevékenységből származó jövedelmekre is érvényes, ezért a táppénz, csed, gyed is szja mentes lesz. Nem csak a munkabér.
2022. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A törvény kelte után ha 30 év alatti vagy és szülsz, akkor jár az szja mentesség, amíg be nem töltöd a 30. életéved. Ennyi igazából. A fiatalokat próbálják ösztönözni ezzel, hogy szüljenek. Akiknek a törvény kelte előtt született gyermeke, de még nem töltötte be a 30. életévét azokra nem vonatkozik. 🙂 Ezt írták le nagyjából, csak ilyen jogász nyelven😃
2023. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!