Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha interneten valamilyen...

Ha interneten valamilyen "alkotásomért" lehetővé akarom tenni, hogy adományokat kapjak, akkor annak mi az anyagilag leghatékonyabb legális módja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem abból fogok meggazdagodni, hogy Youtube-on divatjátékokban bénázok, de itt nem is erről van szó. ;-) Leginkább a weboldalamról letölthető ingyenes programokkal, illetve a blogommal kapcsolatban merült fel a kérdés, hogy ha már tényleg sok időt beleölök, legalább pár forint csurranjon-cseppenjen.

Viszont jogilag nem tudom, ez hogy megy? Vállalkozást kell hozzá indítani? Mert akkor mondjuk öntökönszúrás azért 50 ezret (vagy mennyit is kell most?) havonta kiadni, hogy legyen mondjuk 10 ezer forint bevételem. Az így nettó veszteség. Minden esetben, minden formában rendszeresen adózni kell? Vagy van olyan lehetőség, hogy pl. csak a bevétel után bizonyos százalékot kell befizetni?

Illetve technikailag milyen lehetőségek vannak az "adomány" gyűjtésének? Hallottam erről a ko-fi dologról, bár nekem ott kezdet unszimpatikus lenni, hogy - legalábbis ezt írják róla - a regisztrációhoz fénykép, és önéletrajz kell. (??)

Hallottam még a Patreonról, bár arról meg azt olvastam, hogy ott konkrét célokra lehet gyűjteni.

Szoktam látni Paypal "donate" gombot néhány weboldalon, azokkal mi a helyzet?

Vagy valami használható ötlet?

Meg mi a helyzet az "adószámos magánszeméllyel"? Amit elméletileg pont alkalmi bevételek esetére találtak ki. Mi számít alkalmi beévtelnek, és mi nem? Csak mert erről is ellentmondásos információkat kaptam.

És igen, tudom, forduljak könyvelőhöz. De mielőtt pár Esztergomi látképet kipengetnék neki, előtte azért tájékozódni szeretnék, hogy egyáltalán érdemes-e ilyesmin gondolkodnom?


2023. jan. 2. 22:00
 1/2 anonim válasza:

Amennyire én tudom ezek az eseti mikroadományok adómentesek és bejelenteni sem kell őket (talán egyszeri 150.000 HUF-ig, de nézz utána). Szóval kérd meg a támogatóidat, hogy egyszerre lehetőleg ne utaljanak 400 dollárnál többet. ;)


Mivel nem kapnak cserébe szolgáltatást a felajánlásukért, ezért ez nem üzletszerű tevékenység.


Patreonnál sok volt az adminisztráció, buymeacoffee egy káosz volt, mikor szakítottak a paypallal, ko-fi-t nem használtam. A lényeg, hogy ezek mindegyike valamilyen fizetési szolgáltatóval karöltve teszi a dolgát, így kétszer vonnak le jutalékot abból a pár dollárból, amit elvileg kapnál. Pl. régebben bmc is lehúzott, majd a PP még egyszer, így az $1 adományból kevesebb mint a fele landolt a számládon. Ezért én csináltam a honlapomra közvetlen paypal donation lehetőséget. Ez lehet akár egy egyszerű link is, paypalon be tudod állítani. Biztos van más megoldás is, de így legalább csak egy jutalékkal húznak le.


Paypal majd pár ezer dollár után szól, hogy legyél szíves beszkennelni és elküldeni a személyid, addig engem nem zaklatott.


Japánból, Hong Kongból jelezték, hogy nem sikerül a felajánlás, de ez valami regionális biztonsági mechanizmus lehet. EU, USA, UK minden további nélkül megy.


Könyvelő, vállalkozás majd akkor kell, ha hirdetésekkel vagy affiliate jutalékkal akarsz bohóckodni, mert ezek már üzletszerű tevékenységek.

2023. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sitkei Pál válasza:
A Patreont javaslom. Ugyanis, az reklámoz Téged, meg a cuccodat is.
2023. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!