Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadkárok ellen mi a leghatékon...

Vadkárok ellen mi a leghatékonyabb, természetesen legális védekezési mód az erdőszéli kertekben? Neked mi vált be?

Figyelt kérdés

2021. nov. 23. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Légpuska. A legalitását meg vagy azok állapítják meg akiknek a kárt fizetni kellene de Ők nem teszik, tehát a másik lehetőség hogy én döntöm el a legalitást.
2021. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

A kerítés.

Apróvadak ellen, mint pl a nyúl, a fák törzsének a védelme. Mert ők azt szeretik lerágni.

2021. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
villanypásztor
2021. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

2-es vagyok

Nekem is a második gondolatom a villanypásztor volt, de a mi esetünkben, mivel nem tartózkodunk állandóan ott, csak a szezonban - nyaralóról lévén szó - a jó minőségű, 170 cm magas, betonaljú kerítés vált be tökéletesen. Persze ez nem olcsó mulatság.

2021. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Körbe kerítkezel. A szomszéd káposztát palántázott az egész kertbe. Falu szélén lakunk csak földek vannak már a kert végétől. Jót derültem rajta . Na ennyi nyulat életemben nem láttam a káposztát letarolták
2021. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Villanypásztor.
2021. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Villanypásztor. Rendszeresen kell vágni alatta a füvet, de még a vaddisznó sem piszkálja. Nyilván a kerítés sem rossz, de beton alappal simán megvan 10000 ft métere.
2021. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Csak ahhoz vagy vezetékes áram kell, ami nem feltétlenül van, vagy meglehetős akkumulátor, amit a dakoták elvisznek a trafóval együtt, ha nincs kerítés.

Ha meg olyan elhagyatott hely, akkor a drótkerítést is elviszik vasoszlopostól.

Vaddisznós helyen a disznók az orrukkal felszakítják a drótkerítés alját, és keresztüljárnak a telkeken. A szarvasok meg beugrálnak az 1,80-as kerítés tetején...

2021. nov. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos településképi rendelkezések miatt csak nagyon szűk a megvalósítható módszer.(Erdővédelmi terület a besorolása) Igen, a 8.hsz. is nagy igazságokat írt.

Esetleg nem hallottatok valamiféle vegyszeres riasztásról? Valahol olvastam,hogy erdészeti telepítéseknél használnak ilyet. Valami erdész ismerős?

2021. nov. 25. 18:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Mivel léteznek kifejezetten vadra és egyben a vadvédelemre is kerítések (nekünk is olyan van) nem hiszem, hogy felétek ez tiltott lenne.

[link]

2021. nov. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!