Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Még nincs kint a személyi...

Még nincs kint a személyi jövedelemadóra vonatkozó nyomtatvány a 2022es évre? Csakmert a legfrissebb amit találok 2021SZJA nyomtatvány.

Figyelt kérdés

A JAVA8at sikeresen telepítettem, az általános nyomtatványkitöltőt is sikeresen letöltöttem és futtattni tudom, de a 2022re szóló nyomtatványt nem találom.


Volt hasznom kriptovaluta (bitcoin/ethereum) eladásából 2022ben, 15% adót kell fizetnem rá, ezért kellene. Azon kívül munkajövedelmem volt, de abból pontosan levonta a cég amit kellett. Olyankor úgy tudom nem kellett eddig adóbevallást csinálni ... valamikor 2010 után csináltam utoljára de most a kriptovaluta nyereség után megint kell.


Gondolom ugyanaz a kitöltés menete mint régen csak írjam bele mennyi hasznom volt a bitcoin eladásából (valami "egyéb szja köteles jövedelem" vagy hasonló rublikába? ) és annak a 15%a adó amit szerintem be kell fizetnem.



2023. jan. 3. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
10.-e környékén szokták közzétenni.
2023. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van valami különös oka, hogy azzal a javas szutyokkal készíted az adóbevallásodat? Az online felület nem lesz jó?


Akkor is kell a adóbevallást benyújtanod, ha csak munkáltatói jövedelmed volt, pár éve automatikusan elkészíti a nav ilyen esetben, de neked kell elfogadnod.


Van külön három mező a kriptónak: amennyiért vettél kriptót, amennyiért eladtál kriptót, illetve a megelőző év bevallott ráfordítása, amivel csökkentheted az esetleges nyereségedet.

2023. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Akkor is kell a adóbevallást benyújtanod, ha csak munkáltatói jövedelmed volt, pár éve automatikusan elkészíti a nav ilyen esetben, de neked kell elfogadnod. "


Márpedig nekem erről a NAV nem küldött semmit sok éve, azt hittem megcsinálták és rendben van nekem ezzel nem kell foglalkoznom.


2017ben vettem a kriptot amikor valami 600 dollár volt egy bitcoin, amikor felment 3000re visszaváltottam kb annyit forintban számolva amennyiért vettem így nem volt extra jövedelmem.


2022ben váltottam vissza a többi btc-t annak a 15%át kell befizetni gondolom ez a lényeg hogy legyen befizetve ami kell.

2023. jan. 4. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"Márpedig nekem erről a NAV nem küldött semmit sok éve, azt hittem megcsinálták és rendben van nekem ezzel nem kell foglalkoznom."


Nem kell, hogy küldjön róla külön értesítést, amikor ezt életbe léptették, még a csapból is ezt folyt.


Tehát a NAV a magánszemélyeknek mindig elkészíti a bevallás tervezetet, ha az illető bevétele/jövedelme kifizetőtől származik.

Ha van olyan, vagy csak olyan van, ami nem kifizetőtől származik, akkor azt az illetőnek önadózás útján kell bevallania, mert arról a NAV hivatalosan nem tud, ez által nem is tudja belehelyezni a tervezetbe.


Ha ilyenről szó sincs, akkor a NAV által elkészített tervezet még akkor is a végleges bevallása lesz az illetőnek, ha soha rá sem nézett és azt sem tudja, hogy mit tartalmaz. Ha jóváhagyja, akkor azért, ha nem hagyja jóvá, akkor pedig május 20-ig módosíthat, javíthat rajta, vagy benyújthat helyette egy saját bevallást. Ha ezeket nem teszi, akkor május 20-án jóváhagyás nélkül is a NAV-tervezet lesz a végleges bevallása.


Nekem sem, és egyik családtagomnak sem küld róla soha semmit, ettől még tudjuk évtizedek óta, hogy van éves SZJA bevallás, és lehet, hogy dolgunk van vele, vagy a NAV-tervezettel.

2023. jan. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ha ezeket nem teszi, akkor május 20-án jóváhagyás nélkül is a NAV-tervezet lesz a végleges bevallása. "


Akkor jól gondoltam

2023. jan. 5. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól gondoltad.
2023. jan. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!