Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az lehetséges, hogy sehonnan...

Az lehetséges, hogy sehonnan sem lehet letölteni a 1453-as nyomtatványt (egyszerűsített személyi jövedelemadó bevallás)?

Figyelt kérdés

Azt mondták, hogy menjek be személyesen a NAV-hoz, és ott adnak. Létezik ilyen a mai világban, hogy másképp nem lehet hozzájutni, csak több órás sorban állással?

Próbáltam keresni neten, de csak kitöltő programmal együtt lehetne letölteni, ami nekem nem jó. Önmagában csak a nyomtatványt miért nem lehet? Vagy én vagyok ennyire béna?


2016. jan. 7. 13:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 1553.
2016. jan. 7. 13:28
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

én úgy tudom, hogy ezeknél a nyomtatványoknál az 53 az állandó és a 14 az évet jelenti... tehát ha Te a tavalyi, 2015-ös bevallást szeretnéd elkészíteni, akkor a 1553-as nyomtatványt kell keresned.

remélem, jól tudom, de ha nem, akkor majd valaki kijavít úgyis :-)

2016. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Na, már épp elküldtem - akkor feleslegesen írtam :-(
2016. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet letölteni, és ez szándékos!


A program figyel arra, hogy formailag 100%-osan helyesen töltsd ki, nem véthetsz semmilyen hibát, legfeljebb tartalmit. Ráadásul biztos nem lesz olvashatatlan, amit kitöltesz.


Nem tudom, mi a probléma a ezzel. Ha valaki gép előtt ül, jogosan gondolják, hogy le tud tölteni, és tud használni egy platformfüggetlen programot. És a félreértések elkerülése végett: nem muszáj elektronikusan beküldeni, amit abban csinálsz, ugyanúgy kinyomtathatod, és beküldheted postán.


Akinek ez nem felel meg, az menjen csak be személyesen a NAV-hoz a papírért.

2016. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de nem nekem kell, hanem el kell juttatnom valakinek külföldre, aki nem tudja interneten kitölteni. Egyébként a 1453-ast megtaláltam már, csak a 1553 nincs sehol.
2016. jan. 7. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Innen-onnan elő szokott kerülni az üres nyomtatvány PDF-ben, de nem ez a hivatalos.


Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy a 1553-as még nincs elkészítve sem, kicsit korán van még ahhoz.

2016. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Január közepe után szokta feltenni a nav. De minden évben hibás, jó megvárni a február elejét, arra már a visszajelzések alapján javítják.
2016. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A pdf az ányk- ból kerül mentésre üresen... Miért ne lenne hivatalos??? Kitölthető, beküldhető.
2016. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Úgy néz ki, még nincs készen a 1553.

De:

- legyen a gépeden a Jawa

- legyen letöltve az ANYK AbevJawa keretprogram

- majd a 1553-at ebbe pakolja bele amikor letöltöd


Utána:

- megnyitod az üres nyomtatványt, és úgy zárod be, hogy nem csinálsz vele semmit!!

- Fájlt megnyitod, valahol legalól van egy "nyomtat", ez esetben mindig az utoljára megnyitott (és bezárt) nyomtatványt fogja totál üresen (de az összes oldalát!!) kinyomtatni neked.


Jobb, ha mindezt leírod az ismerősödnek, és ott egy gépről elindítja, akkor letöltés után azon a gépen azokat az oldalakat fogja kinyomtatni csak, amelyeken adat szerepel, mert különben akár 30 üres oldalt is kinyomtathatsz teljesen feleslegesen, és még hol van a kitöltési segédlet!!!!

2016. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Ennél sokkal egyszerűbb... Van üres dokumentum nyomtatása lehetőség, ahol készíthető pdf fájl...
2016. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!