Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2017-ben vettem Bitcoint...

Képernyőkép kérdése:

Ha 2017-ben vettem Bitcoint 50 000 forintért s még szintén 2017-ben eladtam 300 ezer forintért azt most büntetlenül bevallhatom és csak 15% adót kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ilyenkor is le lehet vonni a tőkét és csak a nyereségből kell adózni?
2023. jan. 4. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Persze.
2023. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

Ha 2021 előtt (fontos: nem 2021 adóévre vonatkozóan, hanem előtte) nem adóztál semmilyen kriptojövedelemről, akkor az összes (csak az összeset, nem egyet vagy kettőt ) ilyen kriptós ügyet hozzácsaphatod a 2022-es dolgokhoz és a 2022-es íven vallhatod be.

A bevallásnál

- minden, a fenti időszakban történt péntbevitel a krptovilágba ( (vételár vagy költség) az kiadás. az is, aminek a kriptoját még nem adtad el.

- minden, a kriptovilágból kijövő pénz az bevétel

- minden USD-t MNB napi árfolyamon át kell számolni forintra

- össze kell adni a bevételeket és a kiadásokat külön-külön

- a bevétel-kiadás=eredmény. Akár negatív (veszteség) vagy pozitív (jövedelem) érdemes vagy kötelező beírni a bevallásba a 2022 évi rovatba. Az 2021-es év kripto eredményével adókiegyenlítést lehet alkalmazni.

SZJA tv. 6f/C és 102.

2023. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ajjajjaj Ez komoly gond mert nem egyszerre vettem 80 ezerért hanem mivel nem tudtam 2017 be hogy átverés vagy nem megkapom e a Bitcoint vagy nem ezért 3000 forintonként vettem. És akkor ugye minden alkalommal más volt a dollár árfolyam.
2023. jan. 4. 21:36
 6/8 krwkco ***** válasza:

"Ez komoly gond"

Ez nem komoly gond. :-)

Átrakod egy excelbe a vételeidet dátummal és összeggel. Másik oszlopokba berakod a letölthető MNB árfolyamokat dátummal. Minden ügylet mellé átmásolod a megfelelő dátumú MNB árfolyamot. Csinálsz egy szorzó oszlopot. Szummázod és kinyomtatod az egészet.

Tételenként kb. 10 másodperc.

2023. jan. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Honnan lehet megnézni az árfolyamot és a szorzó oszlop készítését?


Analfabéta vagyok de gyorsan tanulok.

2023. jan. 5. 07:25
 8/8 krwkco ***** válasza:

[link]


A "szorzó oszlop" nem hivatalos elnevezés, csak ez jutott eszembe.

A legfelső cellában csinálsz egy szorzást:

= egyik cella * másik cella ENTER

Kijelölöd. A jobb alsó sarkán lesz egy kis fekete négyzet. Azt egérrel megfogod és lehúzod olyan hosszan, ameddig a számítandók vannak.

2023. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!