Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A testvérem nekem ajándékozott...

A testvérem nekem ajándékozott 1/4 tulajdont a nyaralónkból 2017,11. hó. Erre 180 ezer Ft ajándékozási illetéket fizettem 2018. 02. 09. Most a NAV tól 10 ezer Ft birosági illeték megfizetést kaptam .521 illeték adónem 2017. 07. 03. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nincs leírva az ügyről semmi a NAV-tól kapott végzésben?

Talán határidőn túl lett befizetve az illeték?

Kell rajta lennie ügyintézőnek, vagy valamilyen elérhetőségnek, hívd fel őket és kérdezd meg.

2018. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem volt valamilyen bírósági pered? Azt írod, hogy bírósági illeték. Miből gondolod? Az adó-folyószámlán ezt látod, hogy bírósági illetékként van könyvelve az 521 adónemen?


Mivel a "bírósági" illeték esedékessége előbbi, mint maga az ingatlan ajándékozás, valamint az utána kivetett ajándékozási illeték, ezért nem lehet közöttük ilyen szempontból összefüggés.


Kell, hogy legyen a "bírósági" illetékről valamilyen határozatod, vagy végzésed az adóhivataltól, amiben leírták, hogy milyen ügyben, miért vetik azt ki. Ha nagyon nem vagy képben, akkor az adóhivataltól tudsz csak informálódni, hiszen ők vetették ki a fizetnivalót.

2018. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!