Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az hogy a 493-as...

Miért van az hogy a 493-as számla átvezetésnél hol K hol T?

Figyelt kérdés

ha a realizál hozamokat vezetem át 493 K


ha a nem realizált hozamokat vezetem át 493 T


ha a ráfordításokat vezetem át 493 T



mire kell figyelni?


2023. jan. 6. 02:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

És tudom, elég régen foglalkozok ezzel, van amit már álmomban, és van olyan, amit max a vizsga kedvéért csináltam, azóta se(potom 20év alatt egy váltóval se találkoztam, se A-C különbözettel), hogy kell egy jó tanár, egy jó és használható jegyzet, egy jó mentor, mert anélkül max papírod lesz és semmi más, használható tudásod. Ha én rakhatnék össze tanrendet, hát vagy hosszabb lenne a képzés, vagy pár felesleges? tárgyat kidobnék, tennék nemkötelezővé. Ez a daráló, sajnos ma nem sokat ér, nem bántásból, de a fiatal generáció hangzatos nevek mögött lesz biomajom, és ha neadjaazég magánirodázik, az ég óvja a klientúrát, és nem feltétlen csak az ő hibája, elhitetik vele, hogy ő tudja, és egy frászt, és nem egyedi, az én esetemben, nem hiszem, hogy 30társamból, 30teljesen hülye lenne, én felmentett vagyok számvitelből, egy órán voltam(online), óra után össze is vesztem a tanárral, hogy hol és milyen fszságok hangoztak el.

Ne add fel a csüggedést, javaslom pszfes jegyzetet szerezz be, lehet inkább fogod a háború és békét olvasni helyette, lehet rövidebb is, és nem tudom milyen az anyagi helyzeted, keress magántanárt, aki segít neked, sok végzős csinál korepetálást. Tanárkereső vagy hol.

2023. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért hívja tanárbácsi nem realizált hozamnak a saját termelésű készletek állományváltozását, főleg ha tartozik egyenlege van, ami azt fejezi ki, hogy több volt az eladott termékek költsége, mint a termelés költsége. De a lényeg, hogy ebben a példában valószínűleg T egyenlege van az 581-nek, tehát ahhoz, hogy nullára lemenjen, kell egy ugyanilyen összegű K forgalmat könyvelni a számlán, s mivel a 493-ra tesszük át ezt a T egyenleget, ezért ebben a könyvelésben a 493 számla a T oldal.
2023. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Qrva szomorú, ha tényleg így “oktatják” a számvitelt :(
2023. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Milyen az oktatás?

Hát ilyen, és tényleg szomorú.


Én több éve "könyveltem" felügyelet mellett, amikor eldöntöttem, hogy szerzek róla papírt.

Elég kellemetlen volt, amikor a tanárnőt az iskolában nem egyszer ki kellett javítanom.

Nem vicc, megtörtént. :)


Sulis gyerekem hasonló vonalon érintett. Ha otthon nem magyaráznám el neki, nem tudom meddig jutna. Nem beszélve az ellentmondásokról, amik időnként a tananyagban vannak.


Remélem, az orvosok nem ilyen oktatást kapnak, mert még a végén mással műtenének meg, mint amivel kellene. :)

2023. jan. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Elég szomorú ,de ez van sajnos... valahogy le kell vizsgázni.
2023. jan. 7. 09:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!