Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az hogy a 493-as...

Miért van az hogy a 493-as számla átvezetésnél hol K hol T?

Figyelt kérdés

ha a realizál hozamokat vezetem át 493 K


ha a nem realizált hozamokat vezetem át 493 T


ha a ráfordításokat vezetem át 493 T



mire kell figyelni?


2023. jan. 6. 02:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor beszélgessünk, gondolkodjunk közösen.

A 493as számlát mikor használjuk, és mit vezetünk rá fel?

2023. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első írja. Ha kicsit belegondolsz, utána olvasol, hogy mikor és miért használjuk ezt a számlát, akkor rá fogsz jönni a T-K relációra. Amúgy legközelebb ezt ne az adózás témakörbe írd szerintem, hanem inkább a házi feladatba.
2023. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ha a nem realizált hozamokat vezetem át 493 T


és erre kérlek írj egy példát kérlek, mert így ilyen formában nem annyira értelmezhető, számomra. Nem realizált árfolyam nyereség pl elszámolódik 97-be, mint nyereség, és onnantól kezdve a 493T hibás lépés. szóval kérek rá egy példát, vagy nem jó a szóhasználat

2023. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 adózott eredmény elszámolása, technikai számla

#2 oda is írtam, ott nem jött 1 válasz sem!

# 3 mármint hogy írjak példát ?

2023. jan. 6. 09:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Az eredményszámláknak vagy T vagy K egyenlege van. A 493-ra ezeket kell átvezetni, hogy az eredményszámlák lenullázódjanak. Tehát ha a 97 egyenlege év végén K 100ft, akkor a 493-ra úgy könyveled át, hogy T 97 - K 493 100ft. Nagyon egyszerű és logikus.
2023. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Most a szájába rágod azt, amire rá kéne jönnie, és nem fogja érteni a válaszodat sem 5ös.

Nem itt pötyögve kéne "oktatnunk" szegényt, az első kérdésre sem adott választ valójában, mert megnevezte a fk számot, még nem jelenti, hogy tudja is használni.(az eredmény zárásának nem tudása a tűnik a legkisebb hiányosságnak)


Azt szerettem volna kedves kérdező, hogy a feladatot, amiben nálad a nem realizált hozam a 493T lett, azt bemásoltad volna ide, a mondat elejétől a végéig, mert A vagy nem hozam, hanem ráfordítás, vagy a példát nem jól vezetted le, hibás az alap kontír, kimaradt egy lépés etc.

2023. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Röviden pedig pont az a válasz, nem szájbarágás. Azért könyvelünk hol K-t hol T-t a 493-ra, mert az, amit oda át kell pakolni, az hol K, hol T.


Amit a kérdés kifejtéséhez írt valóban elég hiányos információ, ami alapján láthatóan próbálja magolni a könyvelési tételeket mint egy robot.. “hanemrealizálthozamakkortartozik”. De a számvitelt nem lehet beseggelni, érteni is kell, hogy mi miből következik. Itt valószínűleg azért keverte össze, mert egy másik feladatban nem realizált hozamnak nevezték az összevont nem realizált árfolyamkülönbözetet, mert ott nyeresèg volt, ebben a feladatban meg veszteség, viszont itt nem nevezték meg hanem ő adta neki az előző feladatban látott elnevezést. Vagy mert nulla közgazdasági alapismerete van, mert hamarabb vette fel a számvitel kurzust mint a közgazdaságtant és próbálja így könyvelni azt, amit nem is ért.

2023. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, igen ez a rövid válasz, ahogy írtad.

Pont fősulis vagyok(levelezőn), és volt számvitelem, december eleje óta vizsgák előtt zaklatnak a csopitársak, hogy nyomjam le nekik a félévet 5percben, mert ebben dolgozok, és nekem már nagyon megy. Kicsit fáradt vagyok tőle, hogy instant akarnak tudást, nulla odafigyeléssel, elmélettel a hátuk mögött, és nem gondolkadnak, pedig logikus, csak a számvitel alapjait kell piszkosul bebiflázni.(és írhatom én kézzel, excelben, szinesen szagosan, ha egy apróság változik, már nem lehet ráhúzni az előző példát, ez a vizsgánkon qvára kijött, nem decemberi volt a bérleti díj, hanem januári már borult, 466-468 együtt mozog, simán kódolják 466követelés 467/468 kötelezettség, mit kell csinálni a beflen készlettel év elején)

2023. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5 lehet hogy számodra egyszerű és logikus, de nekünk online van a számvitel ergo kaptunk egy jegyzetet és tanuljunk meg könyvelni.

Szeretnék rájönni mi miért történik.

#6 nem hibás a kontír sablon, ugyanis a tanár töltötte fel a példát, ki lett adva, lehet menni vizsgázni.

Ez egy kitöltött kontír sablon.

Realizált hozamok átvezetése T 91-92 - K 493

Nem realizált hozamok átvezetése T 493- K 581

Ráfordítások átvezetése T 493- K 81-83

A kérdésem az lenne, hogy mit kell figyelnem, ami alapján el tudom dönteni, hogy a 493 T vagy K oldalra kerül.

#7 Nem magolni próbálom, épp ez az hogy megérti. Ezért próbálok rájönni, hogy mikor mire kell figyelni. “hanemrealizálthozamakkortartozik” -> ez van írva a példába, amire próbálok rájönni, hogy miért.

Jó, hogy te tudod hogy én mit vettem fel, és miért meg mikor. Ha annyira érdekel így kellett felvennem az órákat, ugyanis nálunk órarend van a szerint kell felvenni és nem én állítom össze az órákat.

#8 elég nehéz egy jegyzetből megtanulni könyvelni...

2023. jan. 6. 16:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Na akkor itt a qvanagykaka... Ohholyshit.

Akkor kezdjük kb az elején.

Még reggel meglett, hogy adózott eredmény. Az eredmény bevétel(minden 9es)-ráfordítások(5,6,7,8fk számok)

Minden eredményszámládnak megvan az egyenlege, amikor 91-92 akkor értékesítés nettó árbevétele eredménykimutatás sort vezeted fel a 493ra. Pozitív eredményed van, növekszel, egy 4es melyik oldalán növekszik, a Követelen, és "kinullázod" a 91-92-t, ezért a Tartozik oldalra megy, és még is van az első sora az eredménykimutatásodnak. És itt jön a kaki... 581 és az 582,amik hozamszámlák, de ezek sem nem realizált sem nem nem realizált hozamok. Termelés, saját beruházás eredménye, remélem volt olyan a lapon itt ott valami hasonló példa, hogy a vállalkozás épít egy csarnokot, a munkások maguk ásnak, falaznak... És úgy könyvelünk, hogy T5-K1-4 szépen részletezve a valóságban, hogy mennyi az anyag az écs a bér, de ebből nekem csak a csarnok écsje lesz a tényleges költségem, hát ezért un kiütjük a 161-582vel az addig elszámolt mindenünket, mert volt, de még sincs. Aste(aktivált saját termelés) nem lehet, csak Koldali és pozitív, nem úgy mint a tesója stkv(saját termelésű készlet állományváltozasa), ha záró-nyitó készlet(és itt bevallom, gyakran rajzolok, hogy mikor hová is ugrik), ha alacsonyabb a készletem, akkor többet adtam el, több költségem van, Toldali, tehát negatívan hat az eredményre, ha magasabb a készletem, az sem feltétlen rossz, egy későbbi időben eladom, lesz belőle bevétel, és ezért kiüti a termelés költségeit, pozitív a Koldalon(saját termelés esete)

2023. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!