Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Etsy, redbubble stb adózás...

Etsy, redbubble stb adózás hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnek egyedi rajzokat arulni Etsyn, akar a redbubble oldalon. Hogyan érné ezt meg? Mennyi az az összeg ami után adózni kell? Mert láttam van valami évi 600 ezer ameddig nem kell? Igazabol ha lenne erre igény nyilván csinalnam vállalkozóként de addig nem igazán merek így belevágni. Vagy általányadozas jó megoldás lenne?
2023. jan. 6. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 600 ezer nem erre vonatkozik, hanem a saját, megunt cuccaid értékesítésére. Ehhez minimum adószámos magánszemélynek kéne lenned, bár az a mai napig elég határmegoldás. Többféle vállalkozási forma és adózási mód van, az hogy neked melyik érné meg az sok egyéb dologtól is függ.
2023. jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szeretnek egyedi rajzokat arulni "

Tehát üzletszerű, haszonszerzésre irányul, azért készíted őket. Ez így gazdasági tevékenység, úgymond az első forinttól adóköteles.

Gazdasági tevékenységet - egy-két dolgot kivéve - kizárólag adószám birtokában lehet végezni. Adószám nem egyenlő az adóazonosító jeleddel.

Tehát vagy adószámos magánszemélyként, vagy egyéni vállalkozásban, vagy gazdasági társaság alapításával.

2023. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdezem. Hallottam az átalányadózásról. Arra gondoltam úgy érne meg a legjobban
2023. jan. 9. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!