Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nak lehet kötetlen...

A NAV-nak lehet kötetlen formában is kérvényt írni?

Figyelt kérdés

Szeretnék kérni részletfizetést a vagyonszerzési illetékre, aminek az összegét most állapították meg a napokban. Azt írták, hogy tudok kérelmet benyújtani, de ennek a módját már nem írták le az értesítőben.


A kérdésem az, hogy tudok email-ben írni egy ilyen kérvényt nekik és ha igen, akkor melyik email címükre, vagy muszáj valamelyik ÁNYK-s formanyomtatványt kitöltenem?



2023. febr. 2. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél ÁNYK-zni, akkor e-Papíron küldheted el a kérelmed kötetlen formában.


[link]


Sima e-mailt ne írj, nem fogják elfogadni! Az e-Papírra belépéshez előbb Ügyfélkapus bejelentkezéssel azonosítanod kell magad, az ott benyújtott kérelmed tehát már mindenképp elbírálásra kerül.

2023. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vagy kérheted onya felületen, ott is van rá nyomtatvány.
2023. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Köszi!


#2 Onya felületen a AUTRESZ-re gondolsz? Mert az nekem nem jó, ugyanis 1 millió forintig adnak csak 12 hónap törlesztési lehetőséget.

2023. febr. 3. 00:45
 4/17 anonim ***** válasza:

"A NAV-nak lehet kötetlen formában is kérvényt írni?"


Ne írj, felesleges köröket futsz!


Ha nem AUTOMATIKUS részletfizetést szeretnél kérni, akkor van a kérelemhez kötelező formanyomtatvány.

Kizárólag az AUTOMATIKUS RÉSZLETFIZETÉST tudod kötetlen formában kérni, ha beleírod a kérelemben, hogy az automatikus részletfizetési lehetőséggel szeretnél élni.


Ha nem ez a cél, akkor van hozzá kötelező nyomtatvány. Itt találod meg:

Neked a harmadikat kell kitöltened, ha nem automatikus részletfizetést szeretnél.

[link]

2023. febr. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

... kitölthető kézzel is, és beküldhető postán is, vagy személyesen benyújtod.

Azt sem tartom kizártnak, hogy e-papíron belül mellékletként beküldhető. Ebben nem vagyok biztos. De az tuti, hogy a nyomtatvány használata kötelező!

2023. febr. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5. "Azt sem tartom kizártnak, hogy e-papíron belül mellékletként beküldhető."


Tartok tőle, hogy ha e-Papírhoz csatolja, akkor olyan, mintha nem is használta volna a nyomtatványt. Én ezzel nem kísérleteznék, ha a nyomtatványt kell használni, akkor az úgy legyen beküldve, ahogy azt hivatalosan be kell küldeni. A nyomtatvány kitöltési útmutatójában benne kell lennie, hogy hogy fogadja be a NAV, ez valószínűleg az ÁNYK (vagy esetleg az ONYA), vagy az általad is említett posta vagy személyes benyújtás lesz.

2023. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#4 Ez az első lakástulajdonom. Az alapján szeretném kérni a 12 hónap részletfizetési lehetőséget, amit tudtommal meg kell adniuk. De ezen az űrlapon, amit linkeltél nem találom ezt az opciót. Az automatikus részletfizetés azért nem jó, mert ott 1 millió forintos limit van, és nekem ettől nagyobb az illeték összege.
2023. febr. 3. 09:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi probémát nem okoz ha ÁNYK-t letöltesz és azzal töltöd ki, semmi gond nincs vele, nem tudom miért viszolyognak ennyien tőle..

Ányk-ba amúgy a FAM01-es kell neked akkor.

Amugy 35 év alatti is vagy? Mert ha 35 alatti első lakástuaojdon, akkor elvileg az illetékmentes is. Ebbe az esetbe az ügyvédnek kellett volna erről fel világosítani az adásvételnél, és a szerződésbe felhatalmazni az illetékkedvezmény adatlap NAV felé történő benyujtásával.

2023. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8 Igen, 35 év alatt vagyok, de nem illetékmentes, mert drágább a ház, mint a maximum összeg, ami meg van határozva, mint feltétel. Úgyhogy én csak a 12 hónapos törlesztésre vagyok jogosult.


Viszont nekem ez a FAM01 nem tűnik jónak az én esetemben, mert ez nem méltányossági kérelem, hanem egy lehetőség, amivel élhetek és meg kell adniuk.


Szerintem nekem a B400-as nyomtatvány kell. Ott említve van az egyik lapon a 35 év alatti, törlesztéses dolog. Viszont annyi minden plusz adatot kérnek... Sokkal egyszerűbb lenne, ha hivatkozhatnék a fizetési felszólítás ügyiratszámára mondjuk.

2023. febr. 3. 16:31
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ez az első lakástulajdonom. Az alapján szeretném kérni a 12 hónap részletfizetési lehetőséget, amit tudtommal meg kell adniuk."


Akkor Te nem a hagyományos értelemben vett részletfizetést kérsz a tartozásodra, hanem az illetékkel kapcsolatos kedvezménnyel szeretnél élni, amit az illetéktörvény biztosít.


A két dolog nem ugyanaz! Felejtsd el a fenti kérelmeket!


Fontos!

A kedvezmény igénybevételéről, valamint a kedvezményre jogosító feltételek fennállásáról a szerző félnek az illetékfizetési meghagyás véglegessé válásáig kell nyilatkoznia.


SOS-ben írj ePapíron egy nyilatkozatot a NAV-nak, hogy élni szeretnél az illetéktörvény 26. § (15) bekezdésében biztosított lehetőséggel, miszerint 12 havi részletekben megfizetheted a vagyonszerzési illetéket. Beleírod a vagyonszerzési illetéket kivető határozat számát, feltünteted benne a szóban forgó ingatlan adatait (cím, helyrajzi szám stb.).

A nyilatkozat "szabadon gépelhető", mintha kézzel papírra leírnád, úgy tekints rá!


Ezt még a kivető határozat jogerőre emelkedése előtt tedd meg! S. O. S.


Többen mondták, hogy az ePapíron beküldött dolgokat nem tudják mostanában utólag megnyitni. Ezért mindent ments el a gépedre mielőtt és miután beküldöd a nyilatkozatot.



Mivel erről az adásvételi szerződés keretén belül szokás nyilatkozni a NAV-nak, úgy néz ki, hogy nem volt elég felkészült a szerződést kötő ügyvéd.


"Szerintem nekem a B400-as nyomtatvány kell. " Azt az ügyvéd tölti ki és nyújtja be a NAV-hoz az adásvételi szerződés keretén belül. Neki kellett volna jelölnie, hogy élni kívánsz ezzel a lehetőséggel. Ez nem történt meg (rá sem kérdezett), így utólag Te tudod intézni addig, amíg jogerős nem lesz a kivető határozat.

2023. febr. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!