Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igénybe tudom így veni most a...

Igénybe tudom így veni most a 2022 évi adomat ha gyermekeimel közös háztartásban élek, viszont nem vagyunk se össze hazasodva, és élettársi kapcsolatban sem vagyunk a páromal.?! Csak a lakcímen közös.

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

25 év alatti voltam tavaj December 3-ig.

És a páromnak a régebbi kapcsolatából született anno egy gyermeke akit én neveltek már nagyon rég. Ő rá is igénybe tudom veni?

2023. febr. 6. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ismerni kéne az egyéb körülményeidet. Csináltasd meg szakemberrel a bevallásodat (nav vagy könyvelő), mert egyedül nem fogsz boldogulni.
2023. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A saját gyerekedre év közben is kérheted, akkor is, ha nem vagytok házasok, közös érvényesítésre van lehetőség.


A nem közös gyerekre év végén kérheted, megosztással.


Az szja-mentességed miatt járulékból tudod igénybe venni (feltételezem, nem volt a mentes határ feletti jövedelmed...)

2023. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Igénybe tudom így veni most a 2022 évi adomat ha gyermekeimel közös háztartásban élek, viszont nem vagyunk se össze hazasodva, és élettársi kapcsolatban sem vagyunk a páromal.?! Csak a lakcímen közös."


Ha a családi kedvezményre gondolsz, akkor arra az jogosult, aki a gyermek után családi pótlékra is jogosult, vagy az lenne, ha igényelné.


Családi pótlékra az a szülő jogosult, aki a háztartásában neveli a gyermeket. Ha a háztartásodban neveled a saját gyermeked, akkor jogosult vagy utána családi pótlékra, ez által családi kedvezményre is. Más feltételt nem szab a törvény hozzá.


Nem vér szerinti gyermek után, akit szintén a saját háztartásodban nevelsz, év közben nem érvényesíthetsz családi kedvezményt, mivel családi pótlékra sem vagy jogosult utána. A nem vér szerinti gyermek után kizárólag év végén a bevallásban érvényesítheted a családi kedvezményt, azt, amit a vér szerinti szülő nem tudott, vagy nem akart érvényesíteni a gyermeke után.


"és élettársi kapcsolatban sem vagyunk a páromal."

Ha életközösségben (egy háztartásban) éltek, akkor élettársak vagytok mindenféle jogi intézkedés nélkül. Ennyi...

2023. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!