Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első házasok kedvezményét ha...

Első házasok kedvezményét ha visszamenőleg igényeltem, mikor utalják ki?

Figyelt kérdés
Szóval 2020 májusában esküdtünk, májustól decemberig vissza igényeltük az adókedvezményt amikor 2021ben volt az adóbevallás. Viszont a 2021es évre elfelejtettük igényelni, csak mikor elkészült az adóbevallás 2022ben, utána júliusban kaptunk észbe. Önellenőrzéssel újra beküldtem a bevallást, de semmi reakció nem volt rá, gondoltam buktam. Most valamiért rápillantottam és ott szerepel hogy a 21es évre van visszaigényelhető összeg. Ha jár akkor mikorra várható hogy visszautalják?
2023. febr. 12. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A bevalláson (önellenőrzésen) jelezni kellett volna, hogy visszakéred. Ha ez nem történt meg, akkor nem utalják vissza, elévülési idő végéig túlfizetésként ott lesz az adószámládon. Ha addig nem kéred vissza, akkor törlik.


17-es nyomtatványon kérheted utólag a kiutalását lakcímre, vagy bankszámlára.


Itt van:

[link]

2023. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!