Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi cég magyar adószám,...

Külföldi cég magyar adószám, ez most 91 vagy 93 a főkönyvben?

Figyelt kérdés
Közösségen belüli, külföldi székhelyű, magyar adószámmal rendelkező vevő felé számláztunk. (Az értékesített termék részbeni átdolgozása belföldön zajlik, majd átdolgozást követően hagyja el az országot). Ez most belföldi vagy export értékesítés? 91 vagy 93? Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 13. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Export.
2023. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig belföldi, áfás értékesítés, hiszen nem hagyja el az országot hanem belföldi telephelyre szállítod, ahol még át is alakítják.
2023. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy az átdolgozást még ők csinálják itthon és utána viszik ki a terméket külföldre a megrendelőnek.

Belföldi áfás akkor okés, ha te a magyar telephelynek adod el. Onnantól, hogy mit csinálnak vele, hová viszik, az már megint egy más kérdés. Mindenesetre a cégetek adótanácsadóját érdemes lehet megkérdezni erről.

2023. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Magyar adószámra áfás számlát készítünk a partnernek. Belföldi telephelyén már a vevő végzi az átalakítást, ezután hagyja el az országot. Ezek szerint belföldi lesz.

Köszönöm szépen a segítséget!

2023. febr. 13. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem belföld.

Külföldi cég magyar adószámmal fióktelepként működhet. XYZ International Gmbh Magyarországi Fióktelepe. A cég nem Magyarországon van bejegyezve, de hivatalosan egy gazdálkodási szempontból elkülönült fióktelepet működtet itt nálunk, ezért van neki magyar adószáma (ami általában -2-44 végű). Ilyen cégnek történő számlázás belföldi számla szerintem. Van egy-két fióktelepes partnerünk, mi mindig áfás számlát állítunk ki nekik.

2023. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így már valóban más, én másként értelmeztem. Akkor visszavonom az exportos válaszomat, így szerintem is belföld.
2023. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!