Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállású egyéni vállalkozók...

Másodállású egyéni vállalkozóként az éves SzJa bevallást ugyanazon az adatlapon kell megtenni, ahol a főállást?

Figyelt kérdés
Átalányadó, járulék és adó mentes (évi 2M alatti). Egyelőre nem aktuális, de jövőre az lesz és előre érdekel a dolog. Nem találtam erről megfelelő információt eddig. Ha tényleg ott kell benyújtani, akkor a főállás tudni fog erről a jövedelemről és hogy mennyi? Mivel tőlük kapjuk meg a tervezetet előre kitöltve, papíron. Köszi!

2023. febr. 13. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, még nem emelték a 2 M-s határt? Mennyi az általányadó rá? A NAV-nál kell intézni? Valami extra tudnivaló van hozzá?


1-2 hónapon belül megcsinálja Ügyfélkapura a NAV az adóbevallástervezetet és le tudod tölteni. És akkor vagy oké, vagy átírod.

A főállás könyvelésének ehhez nincsen köze, úgy gondolom.

2023. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak azért érdekes ez az éves zárás dolog, mert tegnap elővettem a főállásúnak a tervezetét, és ott van egy csomó rublika az egyéb jövedelemről...


Utolsó: a mentes határ emelkedett igen, 2,3 millio vmennyi jelenleg. Egyedüli fizetnivaló az éves kamara díj (5000) és az IPA (50.000). Még én is néhány napja böngészek a témában, az elindítás a Webes ügyeségeden megy, de nem csak ennyiből áll. Be kell jelentkezni kamarához, ipához, kell számlázó program meg nav számla regisztráció is.

2023. febr. 14. 08:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja még azt hozzátenném az eredeti kérdéshez, hogyha tényleg csak ennyi lenne az éves bevallás, a könyvelő miért kér el abban a hónapban dupla bért...?
2023. febr. 14. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!