Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszakaptatok az idei csaladi...

Edinasz kérdése:

Visszakaptatok az idei csaladi adókedvezményt? Elvileg ma van a határidő, de eddig semmi nem jött. Minden kisgyerekes kap igaz? (marmint aki év közben nem érvényesitette)

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy trollkodsz.

Családi kedvezményt a bevallásod alapján kapsz vissza, legkorábban március 1-én.

2023. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon el vagy tévedve.

Tavaly volt ilyen tömeges, automatikus visszatérítés.

Idén csak akkor van, ha kéred a bevallásodban és év közben nem az egészet érvényesítetted.

2023. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mire gondolsz?

Ami tavaly volt adóvisszatérítés, az idén nincsen.


Ha év közben nem vetted igénybe a családi adókedvezményt, akkor adóbevalláskor kérheted.

2023. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hitelforum oldalán az áll, hogy2023 február 15ig utalják iden vissza az szja-t... A gyermeket nevelő családokank.. Ebben semmi félreérthető nem volt számomra
2023. febr. 15. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

ja.

elolvasod a címet, a szöveget nem. Ott van, hogy 2022-ben, egyszeri.

2023. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A feksorolásban az is áll, hogy annak is február 15,akinek tartosan beteg gyermeke van, sajnos nekem van... Akkor most az is hülyeség? Persze azt is rosszul értelmeztem...?!
2023. febr. 15. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindig március 1-től utalták.


Tartósan beteg gyerekre január óta jár nagyobb családi kedvezmény, de csak a veszélyhelyzet ideje alatt (és csak addig jár a 30 alatti anyáké is).

2023. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem "újságcikkeket" olvasunk, mert azok ilyen félrevezetőek tudnak lenni, mint az is, amit Te olvastál.


A választások előtti "osztogatás" csak addig szólt, amíg szavazhattál újból a csügőhasú disznóra. Majd 4 év múlva újra kitalálnak valamit, hogy rájuk szavazzál.

Addig viszont marad az alapfelállás, miszerint a bevallás keretein belül tudod érvényesíteni a Neked járó kedvezményeket.

A NAV kiutalásokat március 01-jétől indít. Nem azért, mert így döntött, hanem azért, mert egy törvény ezt írja elő neki.


"Akkor most az is hülyeség? Persze azt is rosszul értelmeztem...?!"

Nem értelmezhetted rosszul, de valótlant állítottak. Tehát mondhatjuk azt, hogy "hülyeség".

2023. febr. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2023. febr. 16. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!