Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A PayPalt nézi a NAV, le kell...

A PayPalt nézi a NAV, le kell e adózni az innen származó bevételt?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen online árulnék játékban megvehető "szellemi tárgyakat" amikből a bevétel paypalra jönne.Nézi ezt a NAV?-és ha igen akkor kell-e adózni és hogyan?

Válaszokat köszönöm.


18/F



2023. márc. 1. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kerhetne(ha tudna rolad es akarna) adatot a pptol, kellene is adoznod, de csak rajtad all bevallod e a jovedelmet vagy nem.
2023. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen esetben nem tudom mekkora adó terhelne, de vagy 15% vagy 25% lehet.

Igazából ha ilyen pár ezer Forintos összegről van szó, akkor semmi bajod nem lesz belőle, még akár 200.000Ft+ bevételed is lehet, ha PayPal-on van a pénz nem tudnak vele mit kezdeni, ha kiutalnál ekkora összeget akkor lehet jönne egy papír róla, de az is úgy lenne feltüntetve mint "kiutalás PayPal-ról".


Őszintén szólva nem tudom, ez olyasmi mint amikor valaki Unibeten sportfogad és kiutal mondjuk 20.000Ft-ot, mint profit, abból neki 15%-ot adóznia kéne a NAV felé, de ezt senki sem tartja be és a NAV sem futkos utánuk, mert nem ér annyit az egész.


Ha CSGO-ról van szó, ott arra figyelj hogy el is veszítheted a teljes Steam akkot.

2023. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Sportofogadasbol nem a profitbol kell adozni. Hanem a kifizetesbol. A loteri kutyat nem erdeklivan e profitod vagy sem.

Ha befizetsz 100kt es kiveszel 50kt akkor is van adofizetesi kotelezettseged sportfogadasnal. Mas kerdes,es ebben igazad van, nem foglalkozik vele a nav.

2023. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3#-as ez nettó baromság.
2023. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van hármas, nagy baromságot írtál.
2023. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egész konkrétan arról lenne szó, hogy Rust szerverhez webshop ahol rangokat lehet venni, (és jó lenne nem leadózni :D) de fogalmam csincs h ha mégis adóznék azt hogyan kéne.
2023. márc. 1. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem írtam baromsagot. Jelenleg a befizetes nem vonhato ki a kifizetesbol. Tehat adofizetesi kotelezettseged nem cwak akkor lesz ha profitban vagy hanem elvileg minden nyertes fogadast tetelesen le kene adozni. A vesztest nyilvan nem tudod mert ott nem irnak jova semmit a szamladon, de nem is vonhato le a nyertesekbol. Tehat ha teszel 10szer 10ks fogadast 5tel nyersz 20kt 5tel vesztesz, akkor az 5x20k adokotelesse valik a torveny szerint es nem lehet levonni az 5 vesztes fogadast.

Ez persze a szrt tippmixwre es prora nem vonatkozik.


Epp ezért valtoztattak a torvenyeken es lesznek legalisak es adomentesek a külföldi irodak ha vesznek liszenszet

2023. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem jól írod. A kifizetés sehol nem keletkeztet adózási pontot, hanem a nyeremény jóváírása, ami akár a gyűjtőszámlán is lehet.

Az igaz, hogy a vesztes fogadás nem lehet leírni, az valós. De a nyertes tippnél a tétet le lehet vonni. Vagyis ha 10-ből nyersz 20-at, akkor nem a 20, hanem a 10 az adóköteles. Erre navos állásfoglalásom is van.

2023. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fognak vele foglalkozni, de ha mégis, akkor az gázos.

Leginkább azért, mert (legalábbis szerintem) ha mégis megbuksz, akkor még azt is rádverik, hogy rendszeres bevételszerző tevékenységet folytatsz, azaz vállalkozás szerűen tevékenykedsz. Akkor meg esetleg már nem csak a jövedelemből kellene sima 15%-ot fizetned......

2023. márc. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"PayPalt nézi a NAV,"


A NAV még nem tart ott, hogy ezeket tudja követni.


A valódi problémát ez okozhatja: "Tulajdonképpen online árulnék játékban megvehető "szellemi tárgyakat".

Az tuti, hogy hivatalosan ilyen formán ez nem működhetne.

Mint írtam a PayPalt a NAV nem tudja (még) lekövetni. Onantól kezdve lehet gázos a dolog, amikor kiutalod az összeget magadnak.

De azon kívül, hogy Te ezt tudod, még ki tudhatja? A bank, ahova átutalod a pénzt. A bank ha gyanúsnak minősíti a pénzmozgást, adatot szolgáltat róla a NAV felé. A NAV pedig eldönti, hogy kell vele foglalkoznia vagy sem. Ez tudom elképzelni útvonalnak a NAV-hoz, mást nemigen.


Gyakorlatilag nem tudom, de elképzelhető, hogy kis tételekkel nem foglalkoznak, amikor milliárdos ÁFA csalások felderítésére is alig van emberük és idejük.

2023. márc. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!