Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kriptovalutából lett...

Ha kriptovalutából lett jövedelmem, azt hogyan kell le adózni?

Figyelt kérdés
Full hülye vagyok a témában, csak tavaly érettségiztem, az adózásról meg soha az életben nem beszélt senki. Hol és hogy tudom ezt le adózni?

2023. márc. 5. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szja bevallás. Ha tavaly keletkezett a jövedelmed, akkor most kell bevallanod. Ha idén keletkezett, akkor csak jövőre.
2023. márc. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Két oldalt dobott ki a kereső. Ezen keresztül tudom elintézni? Vagy a másikon?

2023. márc. 5. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"az adózásról meg soha az életben nem beszélt senki."


És a google-ről hallottál már?



Bemész a NAV-hoz és felvilágosítanak.

pár 10E-l ne akarj foglalkozni, több lesz a macera.

Ha lett mint 1M bevételed akkor érdemes kikérni a NAV véleményét mindent el fognak mondani.



2021!! (2022-re kicsit több a minimálbér)

"ha az ügyletből származó bevétel nem több, mint a minimálbér 10 százaléka, vagyis 20 000"

az adóévben e bevételek összege a minimálbért, vagyis a 200 000 forintot nem haladja meg.


Az ügyleti nyereséget (jövedelmet) a 22SZJA-bevallás 164. sorának d) oszlop


Megszerzésre fordított tárgyévi kiadásként vehető figyelembe


kriptovaluta vásárlásakor a vételár;

kriptovaluta bányászatakor a tevékenység érdekében felmerült igazolt kiadás;

a vagyontárgy megszerzésére fordított, igazolt kiadás, de legfeljebb a vagyontárgy értékesítéskori szokásos piaci értéke, ha a kriptoeszközt a magánszemély valamilyen vagyontárgy, például ingóság, ingatlan értékesítésekor, annak ellenértékeként szerezte;

a megszerzett kriptoeszköznek a bevételszerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéke, ha a kriptoeszkozt a magánszemély tevékenység, szolgáltatásnyújtás ellenértékeként szerezte.



stb, stb, stb

2023. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 igen, hallottam róla és más keresőkről is. Lehet csak én vagyok béna és nem tudom használni, de az adózással kapcsolatban, hogy hogyan kell, arról nem találtam semmi infót.

Amiket leírtál, azokkal meg tisztában vagyok. Egy rakat oldalt találtam, ahol ezt leírták már. De amit nem tudok, arról egy se beszélt.

Nem vagyok hülye, nyilván pár 10k összeg miatt nem húznám az időm ezzel. Milliós összegnél nem tartok, viszont szeretnék ezzel többet foglalkozni a jövőben. Így mindenképp előnyömre válna, ha magam is gond nélkül el tudnám intézni.

2023. márc. 5. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

"De amit nem tudok, arról egy se beszélt."


A kérdésed ez:

Hol és hogy tudom ezt le adózni?


És nem lett megválaszolva?

Legalább ne hazudj.

Vagy ennyire hülye vagy a szövegértésbe?


Bemész a NAV-hoz és megmondják, ha nem értettél semmit az írásból.

Vagy megbízol egy könyvelőt.


Leírtam, csak számlával igazolt kiadás, majd a bevétel különbözete után adózol.

Mit nem lehet ezen megérteni.

Semmit nem írtál arról mit mennyit vettél eszközt, stb, vagy tőzsde.

De nem is érdekel.

2023. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosítsuk, hogy nem jövedelmed lett kriptovalutából, hanem árfolyamnyereséged.
2023. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EgyGabor ***** válasza:

Ha magyar adózó vagy akkor az éves SZJA bevallásodban kell benyújtanod.

Hogy pontosan hol és/vagy melyik mellékletben azt nem tudom, mert én nem vagyok az.

2023. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#EgyGabor

A Bölcs, te vagy az? 😮

2023. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!