Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadó számítás tényleges...

Átalányadó számítás tényleges bevétel, vagy számlaösszeg után?

Figyelt kérdés

Most tervezgetem a leendő vállalkozásom és úgy tűnik az átalányadó lesz a megfelelő, de van egy kérdés. Lesznek olyan munkák, amiket később (negyedévet átcsúszva) fizetnek ki.


Itt merült fel a kérdés, mi alapján kell SZJA, TB, SZOCHO, IPA-t számolnom? A ténylegesen megérkezett összegek, vagy a számlázott összegek után?



2023. márc. 12. 17:40
 1/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Tényelegesen megérkezett.
2023. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy ilyen leírást:


"Az átalányadózó számára az adók és járulékok kiszámítása és befizetése a számlázott összeg után történik, függetlenül attól, hogy az összeg már beérkezett-e vagy sem. Ez azt jelenti, hogy az adó- és járulékfizetési kötelezettség akkor is fennáll, ha az átalánydíjat folyósító személy még nem teljesítette a fizetési kötelezettségét az átalánydíjas személy felé. Az átalányadózó a számla kibocsátásakor, illetve a teljesítést követően a számlán feltüntetett összeg után számolja ki és fizeti meg az adókat és járulékokat."


Tehát akkor most kicsit összezavarodtam, mégis a számlázott tételek után kell fizetni? Azért még várok, ki mit mond.

2023. márc. 12. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Hol találtad ezt a baromságot???
2023. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek a gyakorlatlanságomért, holnap kapcsolatba lépek egy könyvelővel.
2023. márc. 12. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg, honnan való az idézett szöveg!
2023. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szégyellem, de valójában kínomban megkérdeztem a chatgpt -t, szóval erről ennyit, ritka nagy baromságokat válaszol. Amikor visszakérdeztem, hogy "biztos ez?" akkor pont az ellenkezőjét válaszolta bocsánatkérések közepette. Irány a könyvelő, mégegyszer elnézést, hogy hülyeséget kérdeztem.
2023. márc. 12. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!