Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Twitch után hogyan lehet adózni?

Twitch után hogyan lehet adózni?

Figyelt kérdés
Ha egy 18 év körüli streamert követnek többen, és keres valamennyi pénzt Twitchen (de havonta kb 10 ezer forintot), akkor hogyan kéne neki adózni? Jó esetben van egy érettségije, de ha évvesztes még az sincs, az adózási törvényeket, eljárásokat honnan tudhatja meg? Van egy jó kis gyakorlati összefoglaló videó erről? (Twitch szabályzatot elolvastam, nem értek sokat belőle, konkrétan nem írja le h most akkor ezt meg azt a weboldalt nyissam meg és töltsem ki az űrlapot, és utána küldjem el a NAV emailjére vagy hasonlóra.) ((nem rólam van szó, én csak fontolom a streamelést, de pont ez tart vissza, hogy nem értem a korombelieknek ez hogy megy mikor érthetetlen az egész))

2023. márc. 13. 08:32
 1/7 anonim válasza:

Elég meglepő lenne, ha a Twitch szabályzatban le lenne írva, hogyan kell Magyarországon adózni.

Beszélj egy könyvelővel.

2023. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudhatja meg? Ahogy az egyes is írta, felkeres egy szakembert, aki ért hozzá. Másik opció, hogy elkezded végigbogarászni az adótörvényeket, kezdd mondjuk az szja törvénnyel. Hamar rá fogsz jönni, hogy egyszerűbb/gyorsabb/olcsóbb felkeresni egy könyvelőt ezzel kapcsolatban.
2023. márc. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Erre ugyan olyan 15%-os adó érvényes mint a külföldi szerencsejátékra, kriptobevételre, albérletből származó bevételre. Megint más kérdés hogy foglalkozik-e ezzel a Nav. Ha az összeg nem éri el 1 év alatt a 100.000Ft-ot amit tisztán a számládra kapsz, akkor nem kell vele foglalkozni.
2023. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szja es szocho. Tobb az mint 15%
2023. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! reménykedtem, hogy könyvelő nem kell hozzá, ilyen népszerű oldalnál jó lett volna, ha egyszerűbbé teszik a legális működést, és nem egy szakember esze kéne hozzá. :/
2023. márc. 18. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar adórendszer bonyolultsága nem a twitch hibája. Külföldön jóval egyszerűbb ez.
2023. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igaz, nem is hibáztatom, csak szomorkodok, hogy ez ilyen :D
2023. márc. 19. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!