Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adó visszatérítés 2011-re?...

Adó visszatérítés 2011-re? Kapok vissza vagy vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Tisztelt mindenki! A kérdésem igen egyszerű:Kapok vissza majd pénzt vagy nem? Az alapbérem Bruttó 170.000 Ft. Adójóváírást nem kérek így a nettóm 10.5000 Ft. Sajnos sokszor vagyok a cégem miatt külföldön és napi díjat kapok, ami 5x%-os adósávba esik. Általában havonta Bruttó 69.000Ft. A mostani 2010 szeptemberi Adószámításnál figyelembe vet adatok: 2442762 Ft. Ami az utolsó három hónapot illeti kb: 3hónap*250.000 Ft=750.000Ft. Azaz elméletileg 2442762+750000=3192762 Ft lesz az éves bruttóm. Ugyebár a max limit 3.188.000 Ft.Ezek szerint én át fogom lépni úgy is a határt, hogy nem kértem adójóváírást(15.000 Ft-ot). Előre is köszönöm a válaszotokat
2010. okt. 6. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A kulfoldi napidijat muszaj bevallani? Nem lehet kettos adozas elleni szaballyal kint bevallanin? Jo esetben adomentes kategoria mert evi jovedelmet neznek...
2010. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést nem jól fogalmaztam. Nem az én tulajdonomban van a cég, hanem amiben dolgozok. Szóval az adatokat amikot közöltem a bérpapírról néztem le. Más jövedelmem nincs ezen kívül. A külföldi munka az itthoni munkahelyem miatt van mint kiküldetés.Azaz egy cég csak 2 féle fizetés van feltüntetve. 1 alapbér és egy külföldi napidíj.
2010. okt. 6. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy kértél-e adójóváírást, vagy sem, nem változtat azon, hogy átléped a limitet.

Sőt, a szuperbruttó miatt az elszámolt bruttó jövedelmed meg kell szorozni 1,27-tel, és az lesz az adóalapod, az után kell majd adót fizetned.

Az, hogy vissza kapsz majd, vagy be kell fizetned, attól függ, hogy mennyi adóelőleget vonnak tőled a cégnél, van-e/lesz-e más adóköteles, vagy adóalapot emelő bevételed is.

2010. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi kapsz-e vissza vagy fizetendőd lesz-e, azt nehéz megmondani, mert több mindentől függ, ahogy egy előzölő válaszoló is írta (pl., hogy mennyi lesz a levont adóelőleg...).

Az adójóváírás max. limitje viszont nem 3188eFt, hanem 4698eFt. 3188eFt az a határ, ameddig a teljes adójóváírás jár. Afelett csökken az adójóváírás az összege, minél magasabb a jövedelem, annál kevesebb jár, és ha eléri a 4698 eFt-ot, onnantól nem jár.

2010. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!