Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt, hogyan?

Családi adókedvezményt, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy gyermekem van. Egyedül nevelem tavaly óta. Januárban álltam vissza dolgozni, 3 éves kora után, egy cégnél voltam 2 hónapot. Utána elmentem munkanélkülire, majd lett újra munkám, de csak 3 hétig, mert táppénzre kellett mennem a gyerekkel, így kirúgtak. Visszamentem munkanélküli segélyre és végig kihasználtam, július óta pedig dolgozom, most is ugyanott. A kérdésem az lenne, hogy mikor es hol tudom érvényesíteni a csaladi adokedvezmenyt? Egyösszegbe igénylem, tehát nem kapok év közben 10ezerrel több fizut. Viszont úgy tudom, ezt év végén kell. Akkor tavaly kellett volna? Vagy most is tudom utólag? Vagy csak ezév végén tudom? És kb mennyi jár így, hogy így nézett ki a tavalyi évem? A Navhoz be kell menni? Bocsánat a tudatlanságért, de még sosem intéztem ilyet.
2023. márc. 17. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Eszja!
2023. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2022. évben elért adóköteles jövedelemmel kapcsolatban a 2022. évről benyújtandó személyi jövedelemadó bevallásban kell feltüntetni a neked járó kedvezmény összegét. Mivel a kedvezmény összege az adóalapot csökkenti, ezért a csökkentés által kevesebb lesz hozzá az SZJA (adó) összege, így a számítás levezetése által visszaigényelhető összeg jön majd ki a végén neked.


"És kb mennyi jár így, hogy így nézett ki a tavalyi évem?"


A családi kedvezmény azokra a hónapokra illet meg, amely hónapokban családi pótlékra is jogosult voltál. Ha ez 12 hónap, akkor 12 hónap x 66.667 forint adóalapot csökkentő összeget jelent (800.004,- forint), még akkor is, ha nem minden hónapban volt bevételed/jövedelmed/munkahelyed.


"És kb mennyi jár így, hogy így nézett ki a tavalyi évem?"

Jósgömböm nincs, ehhez a jövedelmeket is ismerni kellene.


A 2022. évben megszerzett jövedelmekről a bevallás benyújtásának utolsó napja 2023. május 22.

Ezen bevallás keretein belül lehet érvényesíteni a családi kedvezményt is utólag.

2023. márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosítanék - a nem kötözködés kedvéért:

az 1 gyerek után járó csk. adóalap-kedvezmény 66.670 ft (évente pedig 800.040)

2023. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy ilyen esetben majd a következő évben, egy összegben igényeld vissza.
2023. márc. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogos 3-as!

Elszámoltam magam...

2023. márc. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!