Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ez az adó törvény?...

Hogy van ez az adó törvény? Ha én 10 egymást követő napon felveszek 20-20 000 Ft-ot a Binance a kártyámmal (vagy ki utalok valamilyen bankba), akkor lesz 200 000 Ft adómentes jövedelmem?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 04:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Nem ha felveszel, hanem ha vasarolsz.
2023. márc. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Na de a kártyás pénzfelvétel nem vásárlásnak számít ebben az esetben? Merthogy végül is euró forint váltás is van ha jól tudom Vagy ez esetben az se vásárlás? Az téveszt meg, hogy revolut feltöltése például vásárlás igaz ez más irányú folyamat.


Köszönöm hogy felhívtad erre a figyelmem. Viszont ha jól értem akkor az a megoldás - mert van megoldás - hogy össze készítek egy 20000 Ft alatti bevásárlólistát megveszem egyszerre és Binance kártyával fizetek. Tescoban, Spárban, sarki közértben akárhol a lényeg hogy egyszerre. (És minden 20000 másik napon) És azt a forintot amit erre költöttem volna megtartom a kezemben. És így elhasználhatom arra ahol Binance kártyával nem tudok fizetni.


Ezt jó lenne tisztázni hogy én tévedek és a kártyás pénzfelvétel ez esetben sem számít vásárlásnak Vagy esetleg igazam van.

2023. márc. 22. 04:52
 3/21 anonim ***** válasza:
Ott az szja torvenykonyv olvasd el, vagy hivd fel a navot telefonon
2023. márc. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ilyenkor is felveszik?
2023. márc. 22. 05:08
 5/21 krwkco ***** válasza:

"felveszek 20-20 000 Ft-ot a Binance a kártyámmal"

A binance kártya mögött kriptovaluta van és amikor pénzt veszel ki onnan, akkor egyidejűleg kriptovalutát adsz el. Az ezutáni adózást az SZJA törvény (nem törvénykönyv!) 67/C paragrafusa szabályozza. Ha nem jól kezeled a kripto vételeid és eladásaid adóbevallását, akkor akár a teljes kivét is adóalap lesz. 15% SZJA kötelezettséggel!

2023. márc. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5 os tevedsz... Az uj torvenyben ott van h lehet vasarolni 200k ig es nem kell adozni utana...
2023. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 krwkco ***** válasza:

#6

Igazad van. Erről megfeledkeztem:

"Ügyleti bevételt nem kell megállapítani, ha az ügyletből származó bevétel a minimálbér 10 százalékát nem haladja meg, feltéve, hogy a bevétel megszerzésének napjára más, azonos tárgyú ügyletből a magánszemély nem szerez bevételt, továbbá az adóévben e bevételek összege a minimálbért nem haladja meg."

2022. január 1-től a minimálbér bruttó 200.000 Ft.

2023. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 krwkco ***** válasza:

"...továbbá az adóévben e bevételek összege a minimálbért nem haladja meg."

Itt azért van egy értelmezési kérdés:

- ügylet: Kriptoeszközzel végrehajtott ügylet (ez egyértelmű)

- az idézetben az "e bevételek" kétféle dolgot jelenthet, mert a bekezdésben kétszer szerepel a bevétel szó.

a) "Ügyleti bevételt nem kell megállapítani, ha az ügyletből származó bevétel a minimálbér 10 százalékát nem haladja meg..."

b) "...azonos tárgyú ügyletből a magánszemély nem szerez bevételt..."

Szerintem inkább a b) vonatkozik a mentességre. Vagyis egész évben összesen nem lehet több kriptoeladás, mint 200 ezer Ft. Ideértve a korábbi ügyleteket, amiket 102. § alapján a 2022-es bevallásban szerepeltet az adózó.

2023. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, bar szereny tapasztalatom szerint mivel a nav nem lat ra ezekre a kartyas vasarlasokra hacsak nem nyomoz utanad, illetve siman elkonyvelheto rosszul ertelmezett törvénynek, szerintem ebbol nem csinalnak kulonosebb ugyet. Max felszolitanak hogy fizesd be azt a par ezer forint adot...
2023. márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ezzel a nem lát rá val az a gondom hogy a következő hét évben se kéne ralatnia ez pedig ugye valtozhat
2023. márc. 22. 08:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!