Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ez az adó törvény?...

Hogy van ez az adó törvény? Ha én 10 egymást követő napon felveszek 20-20 000 Ft-ot a Binance a kártyámmal (vagy ki utalok valamilyen bankba), akkor lesz 200 000 Ft adómentes jövedelmem?

Figyelt kérdés
2023. márc. 22. 04:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Tulkomplikalod. Ha tiszta nyereseg lenne 200k akkor is valami 15000 ft lenne az adoja. De ebbol meg lejon ugyis a veteli ar, ha duplaztal akkor 100k , arra 15 szazalek 7.500 ft....
2023. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az meg is lesz a többire
2023. márc. 22. 08:20
 13/21 anonim ***** válasza:
En 3 eve csak binance kartyaval fizetek a boltokba, nem torodok se azzal h 20k alatt legyen se massal, soha semmi gondom nem volt. Ugyvagyok vele h ha majd problemazik a nav befizetem amit ker
2023. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De úgy tudom akkor plusz 50% bírság is jár hozzá és utolag nem fogja elfogadni a tőkét se.
2023. márc. 22. 08:31
 15/21 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire adócsalásról van szó nem bölcsebb azt csinálni hogy összeírni hogy mit fogunk enni a következő hónapokban és kimegyünk Bécsbe megvesszük és hazahozzuk? Akkor ugye nem Magyarországon költjük el a bizánce kártyával, pulsz annyival olcsóbb hogy egy egész autónyi tétellel forintból eurót váltva is megérné benzinnel és fáradtságal együtt is. RáAdásban pedig megnézhetjük a notre dame i toronyőr t
2023. márc. 22. 08:33
 16/21 A kérdező kommentje:
Ja és még egy apró kérdés ezt csak élelmiszer meg egyéb olyasmi vásárlásra költöd ahol nem keletkezik névre szóló számla Vagy így fizeted be a víz villany gáz számlát meg például autóbérlés T Mobile telefon előfizetést vásárlást van olyasmit amikor egy a nevedre szóló számla keletkezik?
2023. márc. 22. 08:35
 17/21 anonim ***** válasza:
En mar mindenre hasznaltam a binance kartyam, mint mondtam csak azt hasznalom. Hutot vettem vele pld... Adocsalas ugyebar csak az amiről a nav megallapitja hogy az. Addig siman lehet tevedes amire szepen megkernek hogy fizesd be az adojat.
2023. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ezt egész pontosan hogy gondolod merthogy ilyenről még nem hallottam. Tévedés az ha a kriptónkat költjük a kártyánkal és semmit se vallunk be???


Nem kötekedés ha esetleg olyan a hangsúly hanem tényleg érdekelnek ezek a részletek.

2023. márc. 22. 09:18
 19/21 anonim ***** válasza:
Latom még sose volt navval dolgod... Nem ugy van hogy egybol megbacnak, hanem kuldenek egy levelet hogy ekkor es ekkor ezekre a dolgokra szepen kuld el a tranzakciokat ami alapjan szamoltad az adot. Elkuldesz mindent. Azt mondjak szerintuk te meg xyz merteku adot kell befizess ez es ez miatt szerintuk. Te eldogadhatod vagy megtamadhatod a dontesuket. Elfogadod, befizeted es csokolom. Fo a johiszemuseg.
2023. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Való igaz hogy sose volt navval volt dolgom.


Illetve egyszer behívtak fe akkor annyi volt hogy rossz helyre írtam egy számot kijavították és annyi. Persze én majd szívinfarktust kaptam mikor megkaptam a behívó levelet.

2023. márc. 22. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!