Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 30 év alatti szja mentesség...

30 év alatti szja mentesség csedből 2 gyermek esetén tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Jelenleg én vettem igénybe mindkét gyermek után az adókedvezményt. De azt mondta a feleségem munkáltatója, hogy a második gyermekről le kell mondanom, csak egy gyermek után igényelhetem az adókedvezményt, ebben az esetben tud csak a feleségem szja visszatérítést igényelni.

Egy gyermek esetén csak 10000ft jár. 30000 Ft mínusz gyed esetén kb ugyan ott vagyunk mint ha nem is igényelt volna szja mentességet.

Az lenne a kérdésem hogy olyan nem lehet, hogy ketten vesszük igénybe az adókedvezmény a gyermekek után. Tehát felezve 20000-20000ft?

Mert akkor máris más lenne a helyzet.

Amúgy a HR sincs teljesen képben náluk, annyit mondott lemondó nyilatkozatot adják be a fiam után. A lányom után még akkor jár az a 10000ft.


Valahogy ezt felezve nem lehet azt a negyven ezret szja visszatérítés esetén?

Több maradna a családi kasszába



2023. márc. 23. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha a feleséged szja-mentes, akkor nincs mit visszaigényelni belőle.

A befizetett járuléka visszajár, de kérdés, mennyi a gyed, mennyit tud igénybe venni.

2023. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Gyedből kb 34000-35000 jár neki vissza. De ha én lemondok a második gyermek után lévő adókedvezményről az -30000

Tehát összesen 4-5 ezer a haszon. Persze az is jobb mint a semmi


Igazából a kérdés az, hogy muszáj le mondanom a fiam utáni adókedvezményt. Olyat nem lehet, hogy mind a ketten igénybe vesszük.

Jelen esetben akkor a feleségem nem kapna semmit hiszen szja mentes. De én akkor gondolom 20000 kapnék a 10000 helyett.

Mert van olyan rublika a nyomtatványon hogy megosztva szeretnénk igénybe venni

2023. márc. 23. 12:18
 3/19 A kérdező kommentje:

Én azt se értem, miért pont egy gyerekről mondjak le. Tehát feleségem teljesen szja mentes, nem tud miből visszaigényelni, én meg 10000ft kapok a lányom után aki 2,5 éves, a most született fiamról meg le kell mondani.

De nem értem miért vehetem igénybe egy gyermek után, meg miért pont egy gyermek után. Miért a másodikról kell lemondani. Legjobb mikor a HR se tudja mi van csak csináljuk így ...

2023. márc. 23. 12:23
 4/19 anonim ***** válasza:

miért kapnál 10 ezret a lányod után???

20 ezer jár.

Két gyerekre jár összesen (nettó) 40 ezer. A feleségednek nincs levont szja, ezért mondták, ha ő is akar vissza pénzt, csak akkor működik, ha egy gyerek ide, egy oda (vagy bármilyen arányban elosztható). Ettől még az összeg nem változik.

De már minimálbérrelte is igénybe veheted mindkettőre. Nem tök mindegy, hogyan kapjátok, ha megkapjátok?

2023. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a mubkáltatód, hogy miért akar átverni?
2023. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

5, nem akarják átverni.

A feleség csak akkor kaphat vissza bármit, ha közösen érvényesítik a kedvezményt.

Amit a kérdező nem ért, az az, hogy ezen ők nem buknak semmit, mert attól, hogy 1-1 gyerekre kérik, nem lesz a 20-20ezerből 10/gyerek.

2023. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elnézést, akkor tisztázzuk. Félre érthető volt, a feleségem munkáltatója azt akarta hogy adjak be egy módosító nyilatkozatot, amit ki is töltött előre helyettem, amiben lemondok a fiam után járó adókedvezményről, és csak a lányom után venném igénybe.

Jelenleg mindkettő után én kapom, és ők úgy akarjták, hogy nem megosztjuk egymás között. Hanem a fiam után mondjam le, és csak a lányom után igenyeljem. Tehát mi nem felezzük egymás között


Szóval valóban jól írta az egyik hozzászóló. Átvernének, de igazából ez a HR tudatlanságából fakad

2023. márc. 23. 13:05
 8/19 anonim ***** válasza:

csak egy gyermek után igényelhetem az adókedvezményt, ebben az esetben tud csak a feleségem szja visszatérítést igényelni.


továbbra sem érted, senki nem akar átverni. A feleséged csak akkor kaphat bármit, ha osztoztok a kedvezményen. Ha te kéred mondkettőre, akkor ő mégis mire fel kapjon???

És baszki, mi az, ha nem felezés, hogy egy gyerek ide, egy oda??? 20-20 ezer járna így. Vagy neked 40. vagy neki 40. Vagy 30-10.

2023. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Ha úgy adjuk be, hogy közösen vennénk igénybe akkor nekem jár mondjuk 30 ezer neki 10. Vagy fordítva, de az a lényeg, hogy semmi esetre se 20-20 ezer Ft jól értem. Mert kicsit félre érthető ha megfogalmazás


Az a lényeg, a munkáltatója úgy akarja, hogy a feleségem nem érvényesít adókedvezményt, nem is tud ha szja mentes. Tehát én egy gyermek után vesszük igénybe. A második után még egyáltalán nem vesszük igénybe.

Tehát egy gyermek után veszek én igénybe adókedvezmenyt. Ő pedig szja mentességet kap. A második gyereket így elengedjük.


Ez a helyes akkor?

2023. márc. 23. 13:18
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocsi autokorrekt telefonon...
2023. márc. 23. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!