Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom módosítani a Nav...

Hogyan tudom módosítani a Nav által készített adóbellást?

Figyelt kérdés
Év közben nem érvényesítettem az első házasok kedvezményét és az adókedvezményt egy gyerekre. Egy összegben szerettem volna visszaigényelni. Mit és hol kell módosítanom eSzja-ban? Százszor átolvastam, de nem látom. Hányas pont vagy hol kell? Köszi ha segítesz.

2023. márc. 26. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A módosításra megnyiott bevallásnál fent van egy keresősáv ahova be todod írni a kifejezést amilyen kitöltendő mezőt akarsz és kidobja. Hozzáadás és szerkesztés
2023. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb kitölteni és beküldeni, mint módosítani.
2023. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is. Semmire se megyek ezzel. Melyik nyomtatvány és hova küldjem?
2023. márc. 26. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:
2253 a száma, nyomtatványkitöltő programba szoktam és azon keresztül be is lehet küldeni.
2023. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon egyszerű, ha már az ember kicsit belerázódik, épp két napja csináltam a sajátomat és a férjemét is. Rá kell menni hogy módosítani, kiegészíteni szeretnéd az adóbevallásodat, majd bal felső tájt van olyan ikon, amire már nem emlékszem pontosan, de a gyakori bevallási csoportokat lehet előhívni vele. Ha rákattintasz, kikeresed a családi adókedvezményest, katt, hozzá kell adni és már töltheted is. Ugyanez az első házasokkal is. Utána már ha rányomsz az ellenőrzés gombra, teljesen egyértelműen kiírja, ha valamit elrontottál, vagy nem töltöttél ki, a problémás sorhoz is dob, ha kéred.

Arra szoktam figyelni, hogy a végén, a visszaigényelhető egyenleg tuti jó legyen és kész is. Bocs a paraszt nyelvért, most fejből ennyire futotta.

2023. márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!