Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény nyilatko...

Családi adókedvezmény nyilatkozatot már 3 éve rosszul töltjük ki?

Figyelt kérdés

Mindig csak egyikünk vette igénybe a két gyermek után járó kedvezményt. Ezzel nem is volt baj. Viszont a második pontban mindig úgy nyilatkoztam hogy a családi adókedvezményt egyedül érvényesítem. Viszont ha házasok vagyunk, egy háztartásban neveljük a gyerekeket akkor azt kéne bejelőlni, hogy a jogosult házastársammal közösen érvényesítem?

Adózás szempontjából ugyan ott vagyunk, mert csak egyikünk veszi igénybe. Sose kerestek hogy baj lenne. Viszont mindketten jogosultak vagyunk rá

Be kéne adnom egy módosító nyilatkozatot?



#Adókedvezmény nyilatkozat
2023. márc. 28. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, így kéne kitölteni. Szerintem ne adj be visszamenőleg módosítást, mert összegszerűen helyesen vetted igénybe. Mostantól töltsd ki jól, és ennyi
2023. márc. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha az teljes összeget te kéred vissza, akkor egyedül érvényesíted. Szerintem ez így jó.
2023. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2 most olvastam a kitöltési útmutatót és sajnos ott mást ír.
2023. márc. 28. 15:08
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a kettes téved. Mivel a házastársad is jogosult, ezért ez nem egyedüli érvényesítés, még akkor sem ha 100%-0% arányban veszitek igénybe. Az előző évek bevallását én sem cseszegetném egyébként. Az ideit adjátok be már jól, amiben mindekttőtöknél szerepeltetve vannak a gyerekek.
2023. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

#2 vagyok, nen győztetek meg.


"Az adóelőleg megállapításakor a családi kedvezményt a jogosult házastársak, élettársak – az összeg vagy a

kedvezményezett eltartottak számának felosztásával – közösen is igénybe vehetik. Ha a családi kedvezményre

ugyanazon kedvezményezett eltartott után többen jogosultak, illetve, ha a családi kedvezményt közösen veszik

igénybe, akkor a nyilatkozatot közösen kell megtenni."

2023. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Együttesen érvényesítitek, így helyes, a két adóbevallásnak klappolnia kell, annyi lesz a különbség, hogy te kéred az egészet, a feleséged meg semmit. Én nem módosíttatnám visszamenőlegesen, összegszerűen nem szenvedett kárt senki semmiben. Mostantól töltsd jól. :)
2023. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5, több jogosult esetén csak közös érvényesítés van, a 100-0 arány is annak számít. Nézd meg a 2253 kitöltésit, az egyértelműen fogalmaz.
2023. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De hát ötös, te copyzod be azt, ami minket támaszt alá :)

Amúgy szja bevallás 02-es lapját nyisd meg és láss csodát:


" Ha van családi kedvezményre jogosult házastársa, (bejegyzett) élettársa, akkor a közös érvényesítés kódkockát jelölje, abban az esetben is, ha csak egyikük veszi igénybe a kedvezményt."

2023. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Ment a zöld

2023. márc. 28. 16:09
 10/12 anonim ***** válasza:

#7: en a nyilatkozat kitöltési alapján mentem, és a munkahelyen sem szoltak, hogy ez így nem jó, pedig elég alapos a könyvelő.


"közösen IS kitölthetik" ez magyarul annyit jelent, hogy nem kötelező

2023. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!