Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagy összegű pénz utalása?

Nagy összegű pénz utalása?

Figyelt kérdés
A szüleimtől kapnék annyi pénzt, hogy házat tudjak venni. Ennek milyen költségei lennének, bekell - e jelenteni valahol, hogy honnan van a pénz?

2023. márc. 28. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de a banknál jelentős költsége lehet ekkora összeg utalásának.
2023. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a pénz eredetét nézik, hanem mikor vásárolsz, 4% vagyonosodási illetéket kérnek utána, ezzel meg van adóztatva, bárhonnét is van.
2023. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Különben egyeneságon annyi pénzt kaphatsz, amennyit akarnak adni, a törvény szerint ugyanaz, mintha a tied lenne eredetileg is (a család a gazdaság alapegysége).
2023. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt elfelejtettem írni, hogy egyetemista vagyok, így nincs munkaviszonyom. Esetleg ez befolyásol valamit?
2023. márc. 28. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Semmit.:)

Annyi, hogy ha te leszel a tulaj, ha első lakásod, akkor lehet ÁFA- és illetékkedvezmény.

Valamint nézd meg, van-e valamilyen lkaásvásárlási kedvezmény az önkormányzatnál vagy bárhol, azt is igénybe tudod venni.

2023. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ilyenkor gondolkodok el mindig, bárcsak jobb/okosabb családba születtem volna én is... És nem egy mókuskerék lenne az életem.
2023. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Annyi, hogy ha te leszel a tulaj, ha első lakásod, akkor lehet ÁFA- és illetékkedvezmény."


Egy ingatlan vásárlása nem esik az ÁFA törvény hatálya alá, tehát ÁFA kilőve. Ingatlan szerzése esetén vagyonszerzési illeték-fizetési kötelezettsége keletkezik a vásárlónak.

2023. márc. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy mi a túrónak kell a pénzt körbejáratni a fél világon, és minden tranzakciónál fizetni a banknak a tranzakciós díjat?!? Ha a szüleid téged úgy segítenek, hogy az általad kinézett lakást anyagi fedezetét ők állják, akkor miért neked utalnak? Miért nem a ház eladójának közvetlenül?
2023. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!