Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként adnám ki a...

Magánszemélyként adnám ki a lakásomat egy magyar cégnek. A cégnek számlázok. A cég kifizetőhelynek van minősítve. Igaz az, hogy nekem csak a nettó összeget kell kiszámláznom, mert az adótartalmát a bérlőnek kell kifizetnie?

Figyelt kérdés

Állítólag ez így szabályos - de hogy miért, azt nem értem. Minden hónapban a számlázz.hu-n megcsinálom a számlát a nettóról, azt kifizetik.

És az adómat ők utalják a NAV felé?

Mivel tudom év-közben igazolni, hogy be van fizetve ez adóm?

Új albérlőm lesz, és a számlázás ilyen módját nem ismerem és nem is hallottam róla, de ők ezt mondják. Igazuk van?



2023. márc. 29. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem. A teljes bevételt ki kell számlázd, kivéve a rezsit.

De ha bizonytalan vagy, hívd fel a NAV-ot munkaidőben!

Nincs ÁFa-tratalma a lakásbérbeadásnak, ÁFa-mentes tevékenység!!

2023. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Számlázni miért kell ? Én is adok ki de nincs számla bérleti szerződés van az alapján fizet. Tőlem az szja-t levonja azt O fizeti be a többit utálja. Tökéletesen működik.
2023. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Folytatás. Sajnos azt nem nézheted meg hogy befizettek e az adódat. Ez furcsa én is voltam a navnal benn mert aki bérel érintett egy politikusokkal kapcsolatos balheval így megrendult a bizalmam. De semmit se tudhatok meg hogy fizette e. Pont mint a munkahelyen , azt hogy be vagyok jelentve azt tudom de hogy a munkáltató befizette e azt nem.
2023. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Az 1. vagyok.

A bérlő nem tudhatja előre, mennyi az adótartalma a bérleti díjnak, még te magad se tudhatod. Van olyan, amikor 0 Ft adót kell fizetni, attól függ, milyen elszámolást választasz és mit vonhatsz le az adott negyedévben.

Ez a TE SZJA-d a saját költségeid és könyvelésed alapján, amiket a saját nevedre gyűjtött számlákkal igazolsz a NAV-nak egy ellenőrzéskor.

2023. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Annyit pontosítanék, hogy kifejezetten az SZJA-m fizetése érdekel: azt a bérlő cég fizeti, vagy nekem kell fizetnem? A bérleti díjat nettóban határoztuk meg a szerződésben.

2023. márc. 29. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért mert itt konkrétan le van írva. Ez a helyes
2023. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

6: Szia, honnét van ez a füzet?

Van olyan is, ami azt írja le, ha mellékállásos e.v.-ként adja ki az ember?

2023. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnét ? A NAV weboldala, hatályos tökéletes .
2023. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6 Hála és köszönet!
2023. márc. 29. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!